"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kajakapesa lükkas Pirita vaba aja keskuse remondi algust edasi (0)
29. juuni 2021

Pirita vaba aja keskuse fassaadi remont ja sademeveekanalisatsiooni rajamine algas plaanitust mõni nädal hiljem, sest kevadel leiti maja katuselt kajakapesa.

„Ehkki plaanide kohaselt pidanuks ehitustööd Pirita vaba aja keskuses algama juba juuni esimeses pooles, söandas ehitaja töömaa ettevalmistustöödega alustada alles eile. Põhjuseks kajakas, kes oli kevadel vaba aja keskuse sopilisele katusele pesakoha leidnud ja munenud pessa kolm muna. Nüüdseks on pesa tühi ning maja ümber pole enam märgatud lendu harjutavaid kajakapoegi,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Linnaosavanem kinnitas, et hoolimata ehitustööde pisut veninud algusest, on ehitaja lubanud fassaaditööd lõpetada septembrikuu lõpuks. „Sügiseks saab Pirita vaja aja keskus uue väljanägemise. Maja fassaad parandatakse, krohvitakse ja värvitakse, välja vahetatakse aknad ja välisuksed. Remonditakse katust. Samuti paigaldatakse uued vihmaveerennid ja -torud. Rajatakse sademeveekanalisatsioon ja imbväljak,” loetles Liinat.

Ehitustööde ajaks vaba aja keskust ei suleta ja seal toimub huviringide töö. „Enamik töid jõuab ehitaja ära teha koolivaheajal, kui liikumine majas on hõredam,” märkis Liinat. Remondi ajal on suletud vaba aja keskuse parkla ning majja sisenemiseks ja väljumiseks on lubatud kasutada ainult peaust.

Pirita vaba aja keskuse ehitustööd peaksid lõppema oktoobri algul. Töid teeb objekti ehitushanke võitnud OÜ Aruna Ehitus. Tööde lepinguline maksumus on 274 890 eurot (ilma käibemaksuta).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.