"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kanuti aia mänguväljaku ideekonkursi võitis Kaisa Sööt (0)
29. juuni 2021
Mats Õun/ Foto on illustreeriv

“Mänguväljaku võidutöö materjalid ja vormid sobituvad hästi uute puidust valgustusmastide ja valgustatud pargipinkidega, moodustades omavahel sobituva terviku,” sõnas Tallinna linna esindaja Eva Tallo.

Estmak Capital ja Tallinna linn koos kaasaegse kunsti Eesti keskusega otsisid konkursiga kunstilist visiooni Kanuti aia lastemänguväljakule ning peapreemia pälvis Kaisa Sööt. Teise koha sai konkursil Timo Toots  ja kolmanda koha Karl Taul.

Kaisa Söödi võidukavandis hinnati selle skulpturaalsust ja mängulisust, mis eristab teda tugevalt tavapärase mänguväljaku standardlahendusest ja mõjub iseseisva installatsioonina. Samuti tõi žürii välja pargikeskkonnaga kokku sobituvat tundlikku materjalikäsitlust.
 
Žürii liige, kunstnik Neeme Külm kommenteeris, et Kaisa Söödi kavand eristus terviklikkuse poolest. “Kaisa kavandil ei olnud mänguväljak hulk eri atraktsioone, vaid terviklik kunstiteos. Hindasin väga ka seda, et kasutatav materjal puit on hästi hooldatav ning vananeb looduslähedaselt.”

Estmak Capitali esindaja Kai Mürisep ütles, et võidutöö kavand paelus oma ebatavalisusega, samas sobitudes vanalinna piirile. “Lahendus on piisavalt kaasaegne ja ühtaegu loodussõbralik. Kuna kinnisvaraarendaja ja investor Estmak Capital pöörab väga palju tähelepanu ehituse loodussõbralikkusele, säästlikkusele materiaalsete ressurside tarbimisel, siis tundus, et just Kaisa projekt vastab kõikidele nendele märksõnadele.”

Tallinna linna esindaja Eva Tallo sõnul asendatakse Kanuti aia olemasolev amortiseerunud valgustus sügiseks Interregi LUCIA projekti raames uue, keskkonnasõbraliku ja energiatõhusa valgustusega. “Mänguväljaku võidutöö materjalid ja vormid sobituvad hästi uute puidust valgustusmastide ja valgustatud pargipinkidega, moodustades omavahel sobituva terviku.”

Mänguväljak asub Tallinnas ajaloolises Kanuti pargis. Visioonikonkursiga otsiti lahendust eri eagruppidele mõeldud mänguväljakule, mis oleks innovaatiline, omanäoline ja kunstiliselt huvitav, kuid samaaegselt praktiliselt ja turvaliselt  kasutatav ning ligipääsetav.

Konkursi esimeses faasis oodati kunstnikelt lennukat visiooni, mis oleks inspireeriv nii lastele kui ka teistele linnaelanikele.

Valikukomisjoni kuulusid Maria Arusoo ja Kaarin Kivirähk KKEK-ist, Tallinna linna esindajad Eva Tallo ja Aigar Palsner, kunstnikud Jevgeni Zolotko ja Neeme Külm ja Estmak Capitali esindaja Kai Mürisep. Idee viib konkursi võitnud kunstnik ellu teises etapis koostöös arendaja Estmak Capitali projekteerijate ja ehitajatega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.