"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Vaktsineerimisbroneeringuid tehakse poole vähem kui kevadel (0)
29. juuni 2021
Ilja Matusihis

Kui kevadel tehti digiregistratuuris ligikaudu 6000 broneeringut ööpäevas, siis eelmisel nädalal langes keskmine vaktsineerima registreerinud inimeste arv 2000–3000 peale, vahendas BNS Postimeest. 
 
COVID-19 töörühma meedianōunik Gea Otsa sõnul on alates järgmisest nädalast Pfizeri tarned senisest oluliselt väiksemad. “Seda põhjusel, et taastub algne graafik,” ütles ta. Vahepealsed suuremad tarned olid Otsa sõnul seotud sellega, et otsustati tarnida neljandasse kvartalisse kavandatud kogused ette – selleks, et saaks kiiremini inimesi vaktsineerida.

Digiregistratuuris tehakse ligikaudu 2000–3000 vaktsineerimisbroneeringut ööpäevas, kuid kevadisel perioodil oli keskmine ööpäevane broneeringute arv umbkaudu 6000.

“Seda on muidugi vähem, aga esiteks on suvi ja teiseks on paljud neist, kes ise on valmis seda sammu astuma, ka juba aja või esimese doosi kätte saanud,” ütles Otsa. “Seda enam oli hea meel näha, et esmaspäeval Lasnamäe Centrumis oli ilma eelregistreerimata vaktsineerimise vastu huvi suur,” ütles Otsa ja lisas, et selle nädala neljapäeval avatakse eelregistreerimata vaktsineerimise võimalus ka Narvas. 

Esmaspäeval saabus Eestisse 65 520 Pfizeri COVID-19 vaktsiinidoosi ning sel nädalal saabub veel 10 800 doosi Moderna toodangut.

“Teiste dooside jaoks on selle nädala arvutuslik vajadus 19 996 Pfizerit ja 2628 Modernat, lisaks 1361 AstraZenecat ning ülejärgmise nädala vajadus 21 342 Pfizerit, 1577 Modernat ja 471 AstraZenecat,” vahendas Otsa.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.