"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Uuring: 70 protsenti soomlastest leiavad, et elektritõukerattad on jalakäijatele ohuks (0)
30. juuni 2021
Ilja Matusihis

Ligi 70 protsenti Soome liiklusohutusnõukogu hiljutise uuringu vastanutest ütles, et nende arvates on elektrilised tõukerattad ohuks jalakäijate ohutusele. Pea iga neljas tunnistas, et on sattunud kaherattaliste tõttu ohtlikku olukorda.  

See on suuresti tingitud asjaolust, et elektrilised tõukerattad on võimelised liikuma jalakäija kiirusest kuni neli korda kiiremini. Lisaks on nad üsna vaiksed, raskendades kõnniteel kõndivatel inimestel tajuda nende lähenemist.  

Uuringus, mille Soome liiklusohutusnõukogu tellimusel viis läbi turu-uuringufirma Kantar TNS, osales umbes tuhat vastajat, kellest enamik olid autojuhid. Kuigi enamik küsitletutest usub, et elektrilised tõukerattad ohustavad jalakäijaid, siis ligi 80 protsenti nõustus, et elektrooniliste liikumisseadmete ja linnarataste kättesaadavus linnapiirkondades on tervitatav.  

Elektriliste tõukerataste kasvav populaarsus on viinud pealinnas vigastuste ja õnnetuste arvu suurenemiseni. Helsingi ja Uusimaa haigla (HUS) Meilahti erakorralise meditsiini osakonnas raviti alates mai algusest ligi 150 elektrirolleri õnnetuse ohvrit.  

Enamik neist patsientidest olid 20–30-aastased noored. Ka Töölö haigla erakorralise meditsiini osakond teatas keskmiselt 200 elektrirolleri vigastuse ravimisest.  

Eeskirjad nõuavad, et Helsingis kasutatavate elektrirollerite maksimaalne kiirus ei tohi ületada 25 km/h. Sõitjad üldjuhul kiivreid ei kanna ja sageli kukuvad motorollerilt maha, kui neil tuleb ootamatult pidurdada. Lisateavet elektriliste tõukerataste ohutuse kohta leiate Soome liiklusohutusnõukogu veebisaidilt.  

Allikas: Helsinki Times.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.