"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Väike-Õismäel valmis põhjaliku uuenduskuuri läbinud mänguväljak (0)
30. juuni 2021

Haabersti linnaosavalitsuse tellimusel rekonstrueeriti Õismäe tee 118a kortermajade vahelisel haljasalal asunud amortiseerunud mänguväljak. Põhjaliku uuenduskuuri läbinud mänguväljakul jätkub tegevust nii erinevas vanuses lastele kui ka noortele. Mänguväljak on osaliselt kaetud kummikattega võimaldades treeningala ja tegelusseinade kasutamist ka ratastooliga liiklejatel.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov sõnas, et mänguväljaku rekonstrueerimisel oli eesmärgiks, et see pakuks mitmekülgset vaba aja veetmise võimalust eri vanuses lastele ning noortele. „Mänguväljaku ala jaotub mõtteliselt viieks. Sportlikum pool jääb ida poole ja mängulisemad alad läände,“ ütles linnaosavanema asetäitja. 

„Sportimise jaoks on treeningvahendite ala, mis on mõeldud nii ringtreeningute kui ka niisama jõutreeningu jaoks. Ala on kaetud kummikattega, et võimaldada juurdepääsu ka ratastooliga liiklejale. Treeningala kõrval on avatud muruala, kus saab mängida pallimänge või piknikulina maha panna ning perega aega nautida,“ rääkis Siljanov.

„Mänguala jaotub omakorda kaheks – väikelaste ja suuremate laste ala. Väikelaste ala on laste turvalisuse kaalutlustel piiratud ka aiaga. Kui ülejäänud ala on tagasihoidlikus hallis toonis, siis väikelastele mõeldud ala on rõõmsavärviline. Klassikalisele liivakastile ja kiigele lisaks on seal kaks vedrukiike ning liumägi-tegelussein. Lisaks on mänguväljakul asuva tee ääres tegelusseinad, mis paiknevad nii, et nende juurde pääseb ka ratastooliga liikleja. Samuti jääb selle tee äärde pesakiik,“ tutvustas mänguväljakut linnaosavanema asetäitja ning lisas, et uue mänguväljaku elementidele mahub korraga lustima kuni 74 mänguhuvilist.

Mänguväljaku renoveeris InfaRoad OÜ ning tööde maksumuseks kujunes 221 856 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.