"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud.

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kolmandatest riikidest saabuvad välismaalased peavad tegema koroonaviiruse testi (1)
01. juuli 2021
Albert Truuväärt

Valitsus tegi neljapäeval põhimõttelise otsuse, mille kohaselt pääsevad välismaalased Euroopa Liidu (EL) välistest kõrge nakkusriskiga riikidest Eestisse üksnes juhul, kui nad teevad enne Eestisse saabumist koroonaviiruse testi ja selle tulemus on negatiivne, vahendas BNS.

Kokkuleppe kohaselt muutub Eestisse saabumise eel testi tegemine kohustuslikuks kõigile välismaalastele, kes tulevad Eestisse kõrge nakkusohuga kolmandatest riikidest ja kes pole läbinud COVID-19 vastast vaktsineerimiskuuri, teatas valitsusse pressiesindaja.

Kehtima jäävad senised erandid, kellele Eestisse saabumisel isolatsioonis viibimise või testi tegemise kohustust ei rakendata. Nendeks on näiteks diplomaadid ja rahvusvaheliste kaubavedude autojuhid. Eesti elanikele on riiki saabumisele eelneva testi tegemine soovitatav, kuid mitte kohustuslik.

Muudatused lisanduvad praegusele korrale, mille kohaselt peab kõrge nakkusriskiga riigist Eestisse saabuv inimene, kes pole vaktsineeritud ega COVID-19 haigust läbi põdenud, jääma kümneks päevaks eneseisolatsiooni. Isolatsiooniaega on võimalik lühendada kahe negatiivse PCR-testiga, millest esimese saab teha kuni 72 tundi enne Eestisse jõudmist või kohe selle järel ning teise mitte varem kui kuuendal päeval pärast esimest testi.

Lisaks leppis valitsus kokku, et kõrge nakkusohuga riikidest Eestisse saabumisel aktsepteeritakse PCR-testi kõrval ka antigeeni kiirtesti. Kui esmase kiirtesti tulemus on negatiivne, tuleb isolatsiooniaja lühendamiseks teha kuuendal päeval PCR-test.

Tegemist on valitsuse kabinetinõupidamisel tehtud põhimõtteliste otsustega. Valitsuse korralduse muudatused valmistatakse ette ja kiidetakse heaks järgmisel nädalal.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kupongi kood
2. juuli 2021 18:27
Suurepärane sisu! Jätka samas vaimus!