"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
„Positivuse“ ja „Laba Daba“ muusikafestivalid lükkusid veel üheks aastaks edasi (0)
01. juuli 2021
Scanpix

Covid-19 ja sellega seotud piirangute tõttu lükatakse populaarne muusika- ja kunstifestival “Laba Daba” (“Hea loodus”) veel üheks aastaks edasi. Loodetavasti toimub see 5.-7.august 2022, teatasid korraldajad.  

„Laba Daba“ festivali korraldajad, ürituste agentuur Pareizā kemija ja Radio Naba ütlesid: “Isegi tavapärastes tingimustes ei kata festivali piletite müügist saadav tulu korraldamise kogukulusid. See kehtib enamiku kontsertide ja festivalide kohta kogu maailmas. Festivali eelarve sõltub mitmete koostööpartnerite panusest ja kõigil neist on oluline roll. Pandeemia tõttu on eelarve planeerimine veelgi keerulisem, kuna tuleb arvestada lisakuludega, näiteks osalejate ja külastajate testimine ja kontrollimine. Kaaludes ohutus- ja terviseriske, mõistame, et populaarse festivali korraldamine pole sel aastal võimalik.”  

Kuigi 2021. aasta festivali programmi Covid-19 tõttu ei avalikustatud, kinnitasid korraldajad, et võimaluse korral säilitatakse see järgmiseks aastaks ning see hõlmab erinevaid muusikalisi žanre: reggae, folk, rock, elektrooniline, punk, ska ja muud stiilid, mida esitavad nii kodumaised muusikud kui ka välismaalt pärit artistid.  

Aastateks 2020 ja 2021 ostetud piletid kehtivad ka festivalil 2022 ja neid pole vaja muuta. Lisateavet saab festivali kodulehelt.  

„Kestva Covid-19 pandeemia tõttu ei saa festival ikkagi toimuda aastal 2021,” teatasid Positivuse korraldajad 28. juunil, lisades, et Positivuse festival toimub nüüd 15.-16. Juulil 2022.  

„Suurem osa festivali programmist oli juba kinnitatud ja pikka aega ootasime selle väljakuulutamiseks kõige sobivamat hetke. Kahjuks muutus pandeemia tõsisemaks ja uudis suurejoonelise suvefestivali korraldamisest ei oleks olnud õige tegu,“ selgitasid korraldajad.  

„Näeme tunneli lõpus valgust ja see on vaktsiin. Juba sel suvel toimub palju üritusi, kus vaktsineeritud inimesed saavad taas ilma piiranguteta nautida ja kogeda avalikke kontserte. Selliste ürituste korraldamisel, nagu näiteks Positivuse festival, tuleb rohkem mõelda üldisele olukorrale kogu maailmas, näiteks artistide reisimine, mis on riikide erinevate reeglite tõttu keeruline või isegi võimatu. Seega ei saaks me festivali korraldada sel suvel koos paljude välisartistidega.”  

Kõik piletid aastateks 2020 ja 2021 kehtivad ka Positivus 2022-le.  

Allikas: eng.lsm.lv (Läti Rahvusringhääling)

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.