"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Rahvusvahelisi spordisündmusi on sel aastal toetatud üle kuue miljoni euro eest (0)
01. juuli 2021
Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

„Riigi sel aastal antud toetus on Eestis toimuvate rahvusvaheliste võistluste korraldamiseks kõigi aegade suurim. Need võistlused toovad Eestisse märkimisväärselt suure arvu osalejaid välismaalt, see aitab kaasa mitmete spordialade populariseerimisele Eestis ning tõstab meie tuntust üle maailma,“ märkis kultuuriminister Anneli Ott.

Ott allkirjastas rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste toetuse andmise käskkirja, mille alusel saavad veel kuus spordiorganisatsiooni rahvusvaheliste võistluste läbiviimiseks ühtekokku üle 1,5 miljoni euro – kokku on sel aastal rahvusvahelisi spordisündmusi toetatud enam kui kuue miljoni euro eest, vahendas BNS.

„Näiteks lisaks viimastele toetusesaajatele on Rally Estoniale eraldatud selleks aastaks 2,5 miljonit eurot, võrkpalli EM finaalturniiri alagrupiturniiri korraldamiseks oleme raha eraldanud ühe miljoni ning aasta alguses on Kultuuriministeerium muudele rahvusvahelistele võistlustele eraldanud ühtekokku üle 800 000 euro,“ lisas Ott. 

Kõige suurema toetussumma, 700 000 eurot sai sel korral rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste toetusprogrammist MTÜ Sportlik Eesti IRONMAN Tallinn 2021 läbiviimiseks. Eesti Uisuliidule eraldati 275 000 eurot, et korraldada järgmisel aastal Tallinnas Iluuisutamise EM 2022. Eesti Kergejõustikuliidule eraldati Euroopa U23 meistrivõistluste korraldamiseks kergejõustikus 250 000 eurot. Toetusi jagati ka Eesti Taekwondo Föderatsioonile Taekwondo WT Euroopa meistrivõistluste läbiviimiseks, Eesti Purjelaualiidule purjelaua olümpia ettevalmistusklassi Techno293 Euroopa meistrivõistluste korraldamiseks ning Kalevi Jahtklubile ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistluseks.

Taotlusvooru „Rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste toetamine“ eesmärk on tuua Eestisse rahvusvahelisi suursündmusi, mis rikastavad nii kultuuri- kui ka spordielu ning elavdavad Eesti majandust. Vooru aastane eelarve on kaks miljonit eurot. Täpsem info taotlusvooru kohta on kättesaadav siin.

Taotlusvooru tulemuste viimase ministri käskkirjaga saab tutvuda kultuuriministeeriumi kodulehel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.