"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinnas avatakse kolm uut antigeeni testimispunkti (0)
01. juuli 2021
Testimispunkt Tallinna Sadama A-terminali Koda linnakus Foto: Confido

„Kaubanduskeskustes asuvates testimispunktides on lihtne muude asjaajamiste ja poodlemise kõrvalt kiiresti ka test ära teha. Inimene, kes testi vajab, ei pea selle tegemiseks liigselt aega kulutama ega kuhugi eraldi sõitma ning saab testi tulemuse ja sertifikaadi oma e-mailile juba 30 minutiga,“ kommenteeris Confido testimis- ja vaktsineerimistegevuse juht Liis Ader.

Testimispunktid avatakse 01. juulil Tallinna Sadama A-terminali Koda linnakus, Kristiine Keskuses ja Viru Keskuses.  Antigeeni testi tulemust näitav sertifikaat võimaldab muretult nii eri riikidesse reisida, kui ka suvistel üritustel ja festivalidel osaleda.

„Kindlasti on oluline aga ka kaubanduskeskuses testi tegemiseks aeg ette broneerida,“ ütles Ader. Aja saab broneerida Confido kodulehel https://www.confido.ee/koroonaviiruse-testimine/.

Suvel on reisimine oluliselt lihtsamaks muutunud ja viimasel ajal on väga palju reisijaid, kes vajavad laevale või lennule pääsemiseks antigeeni testi sertifikaati. „Et tagada testimise võimalus mõlemas sadama terminalis, avasime lisaks D-terminalile testimispunkti ka  A-terminalis. Uue testimispunkti avamisega saame kindlustada võimekuse teenindada kõiki soovijaid ja aidata inimestel oma reisi turvaliselt ja mugavalt alustada,“ rääkis Ader.    

Suviste puhkuse- ja reisiplaanide tegemisel on oluline esmalt välja uurida sihtriigi nõuded sisenemiseks. „Üha enam riike aktsepteerivad sisenemisel antigeeni testi tulemust. Test peab enamasti olema tehtud kas 48 või 72 tundi enne reisi. Kuna riigid võivad sisenemise nõudeid muuta ilma pikema etteteatamiseta, tasub need vahetult enne uuesti üle kontrollida,“ soovitas Ader. 

Antigeeni teste aktsepteerivad riigid on järgmised:

Ameerika Ühendriigid72 h enne reisi algust
Austria48 h enne riiki saabumist
Bulgaaria48 h enne riiki saabumist
Hispaania48 h enne riiki saabumist
HollandAntigeeni test 24 h reisi algust + PCR 72 h enne riiki saabumist
Horvaatia48 h enne riiki saabumist
Itaalia72 h enne riiki saabumist
Kreeka48 h enne riiki saabumist
Leedu72 h enne riiki saabumist
Luksemburg72 h enne reisi algust
Läti24 h enne reisi algust
Montenegro48 h enne riiki saabumist
Norra24 h enne reisi algust
Portugal48 h enne reisi algust
Prantsusmaa48 h enne reisi algust
Rootsi48 h enne riiki saabumist
Saksamaa48 h enne riiki saabumist
Sloveenia48 h enne riiki saabumist
Soome72 h enne riiki saabumist
Suurbritannia72 h enne reisi algust
Šveits48 h enne reisi algust
Taani48 h enne reisi algust
Tšehhi48 h enne reisi algust
Türgi48 h enne riiki saabumist
Ukraina72 h enne riiki saabumist
Uus-Meremaa72 h enne reisi algust
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.