"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Urva tänav Maarjamäel saab omanäolise pingi (0)
01. juuli 2021
Maarjamäe selts

Täna avatakse Maarjamäel nimeline pink 75 aastat tagasi nime saanud Urva tänavale. Pinki kaunistavad kaks valget varest.

“Pirital on kümneid nimelisi pinke, kuid Maarjamäel asuv pink on eriline mitmes mõttes. Esiteks on erakordne see, et pink pole pühendatud inimesele, vaid avatakse tänava auks, mis 75 aastat tagasi endale nime sai. Teiseks on erakordne pingi disain. Seda kaunistavad kaks valget varest, kes on pärit Maarjamäed puudutavast legendist. Nii saabki nüüd istuda ja jalga puhata Urva 5 valgete varestega pingil,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Pingi rajamise idee tuli Maarjamäe seltsilt, teostusega aitas linnaosavalitsus.

“26. mail 1946 sai endale nime Urva tänav Maarjamäe asumis. Seetõttu tekkis Maarjamäe seltsil eelmisel aastal soov seda tähistada. Pärast arutelusid jõuti üksmeelele, et selleks võik olla pink. Pingile nime otsides jäime pidama legendil, mis puudutab valgeid vareseid. Nimelt olla Maarjamäe ainus koht, kus on nähtud valgeid vareseid. Vanarahvas olla rääkinud, et kui linnukeelt osata, siis saab nendelt teada kogu tõe minevikust, olevikust ja tulevikust,” sedastab Maarjamäe selts. Selts loodab, et pingi leiavad üles kõik maarjamäelased ja nende ümberkaudsed sõbrad.

Pingi on teinud puuskulptor Juri Vavulin.

Pink avatakse täna kell 18 aadressil Urva 5.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.