"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Ööbimisega sisereiside arv langes esimeses kvartalis 15 protsenti (0)
02. juuli 2021
Foto: Ilja Matusihis

“Statistika kinnitab, et Eesti elanikud kustutasid aastaga tekkinud reisinälga kodumaal. Sisereisid muutusid ühtlasi ka pikemaks, sest hoolimata nende arvu väikesest langusest veedeti reisidel 6 protsenti rohkem öösid kui eelmise aasta esimeses kvartalis. Pikenesid eelkõige tasuta majutusega reisid tuttavate ja sugulaste juurde,” märkis statistikaameti analüütik Epp Remmelg.

Tänavu esimeses kvartalis tegid Eesti elanikud 321 800 ööbimisega sisereisi, mida oli 15 protsenti vähem kui mullu samal ajal, ent hoolimata reiside arvu langusest veedeti reisidel 6 protsenti rohkem öösid, vahendab BNS.

Esimeses kvartalis tegid Eesti elanikud ka 41 300 ööbimisega välisreisi, mis on aasta varasemaga võrreldes 84 protsenti vähem, teatas statistikaamet. Epp Remmelgu sõnul veedeti välisreisidel kokku veidi üle 585 000 öö ja neist enamik tasulistes majutusasutustes.

Võrreldes möödunud aasta neljanda kvartaliga muutusid selle aasta alguses pikemaks ka välisreisid. Ühes sellega kulutati ööbimisega välisreisidele ligi viiendiku võrra rohkem raha. Samas ei jõudnud välisreisidele tehtud keskmised kulutused veel eelmise aasta esimese kvartali tasemele.

Keskmiselt kulutati ööbimisega välisreisile 898 eurot, millest 375 eurot enne reisi algust ja 523 eurot reisi jooksul. Ööbimisega sisereisile kulutati keskmiselt 159 eurot, mis on eelmise aasta sama ajaga võrreldes ligi kolmandiku võrra rohkem. Ööbimisega puhkusereisi kulu kodumaal oli keskmiselt 208 eurot ning tuttava või sugulase külastamiseks kulus keskmiselt 78 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.