"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Pirita elanikud ei taha rannametsa mürakat büroohoonet (0)
02. juuli 2021
Mähe Seltsi esindaja Erik Vest. Foto: Scanpix

Arendaja tahab kaheksa aasta vanuse detailplaneeringu alusel ehitada Tallinnas Merivälja tee äärde, 200 meetri kaugusele merest 120 meetri pikkuse büroohoone, mis jääb teel liikujate ja rannametsa vahele, kohalikud on aga sellele vastu, kirjutab Postimees. 

Praegu menetleb linn detailplaneeringut «täpsustavat» projekteerimistingimuste eelnõu, mis oponentide sõnul muudab asja veel hullemaks kui ammuses planeeringus kehtestatu.

Arendaja üritas möödunud aastal minna mööda nõudest rajada hoonele maa-alune korrus. Selle peale pani ehitusjärelevalve asja seisma ning algasid läbirääkimised, mille tulemuseks on praegu menetletavad projekteerimistingimused.

“Arendaja peab ikkagi rajama maa-aluse parkla. Ehk 74 parkimiskohta maa alla, peale selle veel 64 kohta maa peale ja lisaks 25 kohta paremale poole maa peale. Kokku teeb see 163 kohta,” ütles Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat.

Ka maja endaga tehti tema sõnul muudatusi, selle pind väheneb tublisti ning ka hoone kõrgus tuleb meetri võrra madalam.

Äsja toimus projekteerimistingimuste avalik väljapanek ning Liinati sõnul sai linnaosavalitsus tagasisidet neljalt inimeselt. Neist kolm arvamust olid pooldavad ja üks vastu. Küll aga näitab Tallinna planeeringute register, et linnaplaneerimise ametile on saadetud hulgaliselt vastuväiteid. Teiste seas on Mähe Selts ja Merivälja Aedlinna Selts koostanud viieleheküljelise selgituse, miks Merivälja tee äärde büroohoone ehitamine ei ole hea mõte.
 
Mähe Seltsi esindaja Erik Vesti sõnul on esimene küsimus see, miks linn seda detailplaneeringut kunagi üldse menetles ja sinna sellise hoonemahu ette nägi. “Teiseks teevad täna arutusel olevad projekteerimistingimused selle asja veel hullemaks, kui planeering ette näeb. Detailplaneering nägi ette, et hoonel peab olema maa-alune parkimiskorrus ja maapealne hooneosa peaks koosnema kolmest osast, mis on teisel korrusel galeriiga ühendatud. Et Merivälja tee ääres kõndivad inimesed saaksid maja alt läbi minna ja et see poleks nii massiivne tahukas,” selgitas Vest.

Ta lisas, et uus plaan näeb ette, et esimene korrus ei ole õhuline, vaid on täis ehitatud, samuti teine korrus. «Ehitatakse üks 120 meetri pikkune tahukas, mis jääb tee ja metsa vahele,» ütles Vest.

Ta meenutas, et kui kaheksa aasta eest seda planeeringut tehti, siis põhjendati, et kunagine Pirita rannahoone läks Reformierakonna juhtimisel erakätesse ja nüüd oleks vaja uut rannahoonet, mis teenindaks ranna külastajaid. Selles hoones pidid olema pesemisvõimalused, riietumiskabiinid, söögikohad ja muu rannahoonele omane. See oli põhiline argument, miks üldse lubati sinna hoone planeerida.

Praegu pole arendaja aga rannahoonest huvitatud. Hoonesse peaks Vesti sõnul tulem apteek, autopesula, hambaravi ning bürooruumid.
Vest pakkus, et arendaja eesmärk on ükskõik mis otstarbega hoone püsti saada. “Pärast on hea öelda, et see äriprojekt ei tulnud välja, teeme siia parem külaliskorterid. Ja siis läheb nii nagu rannahoonega, millest on saanud mererannas asuv kortermaja,” lausus Vest.

Linnaosavanem Liinat lubas, et kõik ettepanekud arutatakse läbi, suve lõpus korraldatakse veel üks avalik arutelu ning kui ka seal kompromissi ei leita, esitatakse eelnõu järelevalveks rahandusministeeriumile.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.