"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Snelli tiik sai puhtaks (0)
02. juuli 2021

Sel nädalal lõppes Toompargis Snelli tiigi puhastamine setetest.

„Snelli tiigi puhastamisega seotud põhitööd on nüüdseks lõppenud. Kolmkümmend aastat põhjalikult puhastamata olnud veekogu on nüüd taas linlastele avatud. Tiigi setetest puhastamise käigus tõid töömehed põhjast välja rohkem kui 20 000 kuupmeetrit muda ja prahti, mida on arvatud kogusest neli korda rohkem. Täname töövõtjat muutlikes ilmaoludes edukalt läbi viidud mahuka ja keerulise töö eest. Tiigist välja pumbatud mudasetet taaskasutatakse maastikukujundamisel taimede ja lillede väetiseks,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Snelli tiigi puhastamisega alustas töövõtja AS Terrat eelmisel sügisel ning jätkas kevadel peale talvist tööpausi. Tiik puhastati vastavalt projektile ning keskkonna- ja muinsuskaitse nõudeid järgides. Puhastustööd on lõpetatud, töövõtja korrastab nüüd tiigi ümbruse ja pargiala ja viib lõpule mõned väiksemad järeltööd.

Erinevalt algsest plaanist puhastada tiik setetest kuivmeetodil, korraldati töö nii, et tiiki ei olnud vaja tühjaks pumbata. See lahendus tagas soodsama hinnaga samaväärse lõpptulemuse ja võttis arvesse ka keskkonnakaitselisi aspekte.

„Snelli tiigi pinnalt puhastust on Kesklinna valitsus regulaarselt tellinud ja teeme seda edaspidi, aga nüüdne põhjalik ettevõtmine on osa Toompargi terviklikust korrastamisest. Nüüd kui tiik on puhastatud saame mõelda juba pargiala arendamise võimalustele,“ lisas linnaosa vanem.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.