"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Valdeku karjääris uppus 12-aastane poiss (0)
02. juuli 2021
Foto: Pixabay

1. juulil kell 15.53 sai Häirekeskus teate, et Harjumaal Saku vallas Männiku külas Valdeku karjääri ujumiskohas on kadunud 12-aastane poisslaps, keda viimati, kümmekond minutit varem oli nähtud vees suplemas.

Valdeku karjääri järve rand.

Sündmusele reageerinud Nõmme päästekomando meeskonnad alustasid olemasoleva info põhjal veekogus otsinguid ja politsei tegi kindlaks, et poiss ei viibi kadumiskoha läheduses maismaal. Samuti kaasusid juba enne päästemeeskondade kohale jõudmist poisi asukoha tuvastamisse rannakülastajad, kes olid abiks veepiiri lähedase ala läbiotsimisel. Päästetööde käigus õnnestus kohaliku kohviku turvakaamerate salvestiste abil teha kindlaks poisi täpne vettemineku koht ja otsinguala kitsendada. Kell 17.40 leidsid päästjad kolme meetri sügavusest veest uppunu.

Päästeamet paneb südamele, et traagiliste õnnetuste ärahoidmiseks peavad vanemad veekogu läheduses viibides oma lastel silma peal hoidma. Kunagi ei saa lootma jääda sellele, et laps oskab ujuda või kuulab sõna ja ei lähe vette, sest laste ohutaju ei võimalda olukordi nende täies tõsiduses hinnata.

Kindlasti tasub ka oma lastele üle korrata, kuidas sõpradega veekogu ääres käituda – üksteisel tuleb silma peal hoida ja kui mõni sõber kaob vee alla, tuleb sellest viivitamatult teada anda läheduses asuvale täiskasvanule või helistada hädaabinumbril 112. Samuti tuleb, eriti karjääride puhul, arvestada veekogu ettearvamatu põhjareljeefiga – kuna karjäärijärv on inimtekkeline veekogu, ei ole selle põhi looduspäraselt lauge, vaid langeb juba kaldalähedases alas väga järsult ja kujutab seetõttu suurt ohtu nõrga ujumisoskusega suplejatele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.