"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Juristide arvates pole laoõnnetuse uurimiseks erikomisjoni vaja (0)
03. juuli 2021
levinlaw.ee

Tunnustatud juristide hinnangul poleks vaja olnud terviseameti laoõnnetuse uurimiseks komisjoni moodustada, kirjutab Postimees. 

«Uurimiskomisjon – see segakomisjon, mida luuakse –, see on täiesti asjakohatu asi,» leidis Levini advokaadibüroo vandeadvokaat Paul Keres.

Tema sõnul on juba riiklik järelevalve ja kontroll piisav ning ammendavalt reguleeritud. Küsimusele, kas uue uurimiskomisjoni moodustamine on pettemanööver, vastas vandeadvokaat, et muidugi. «Mismoodi uurimiskomisjon tööle hakkab? Uurima hakkavad seal eelkõige need inimesed, kes on uurimise all. Mis sõltumatu kosmisjon see siis on?» mõistatas Keres.

Ta täpsustas, et uurijal peab olema reaalne sõltumatus, võimalus saada vastused ning neid nõuda. «Vastustega teha järeldusi, ka selliseid, mis võib olla ei meeldi riigile,» lisas ta.

Lextali advokaadibüroo vandeadvokaadi Oliver Nääsi sõnul võib vabalt olla, et valitsusasutused soovivad endale sisekontrolliks komisjoni moodustada, ja neil on selleks ka õigus. «Aga see komisjon ei tohi asendada juba varem loodud institutsioone, kes peaksid ka vajadusel tööd tegema selliste kahtluste uurimisel,» rääkis Nääs.

Nii Nääs kui ka Keres mainisid, et alati saab pöörduda õiguskaitseorganite poole, eriti kui kahtlustatakse süütegu. Näiteks ei oleks vaja olnud eraldi uurimiskomisjoni moodustada, kuna ravimiametil juba on seadusega pandud kohustus kontrollida ravimite valdkonnas tegutsejaid.

Lisaks peaks ka terviseamet saama sõltumatult oma tegevust uurida, nii-öelda sisekontrolliga. Kiigel on aga seadusest tulenev kohustus teha järelevalvet terviseameti ja selle juhi üle. Ning sotsiaalministeeriumi tegevuse üle saab teha järelevalvet terve valitsus. «Aga selle asemel, et kasutada kõiki neid järelevalve teostamise punkte, lüüakse pall teisele poole väljakut,» lausus Keres.

Jaanipühade ajal tõusis terviseameti laos temperatuur ja ligi kolme miljoni euro väärtuses vaktsiine ja ravimeid riknes. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.