"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
GALERII! Stencil, parkuur ja floorball – Kivila Noortefestivalil sai kõigega tegeleda (0)
03. juuli 2021
Albert Truuväärt

Suviste Noortefestivalide hooaeg algas 3. juulil kell 14:00 Lasnamäel, Kivila pargis. Kokku peetakse suvel Tallinnas kuus Noortefestivali ning sari lõpeb samuti Kivila pargis 28. augustil. 

Vaata galeriid (61)

Laupäev tõotas pakkuda Lasnamäel Kivila pargis tegevust nii aktiivsetele noortele kui ka huvilistele, mitte niiväga noortele inimestele. Ja otse loomulikult oli üritusele oodatud kõikide linnaosade sportlikud ja loomingulised inimesed. 

Kell kaks algas rulluisutrenn, mida korraldasid Rulluisukool ja Tallinna mobiilsed noorsootöötajad. Päeva lõpus ehk kell 17:00 algas aga rulluisuvõistlus, kus sai omandatu proovile panna ja hea õnne korral ka auhind saada. 

Samuti kell14:00 algas üks tund kestev enesekaitse töötuba, mida viis läbi Jyoshinmon Shorinryu Karate-do Estonia. Kahest neljani sai osaleda floorball’i (saalihoki) trennis, mis lõppes kell 16:00 algava floorball’i võistlusega. 

Tarvilikke teadmisi esmaabist ja muust tervist hoida aitavast andsid Tallinna Kiirabi meedikud kella viieni õhtul. 

Tallinna mobiilsed noorsootöötajad juhendasid stencil tehnikas tänavakunsti töötuba. Stencil oli šabloonikunst, mida linnas nii mõnelgi seinal või asfaldil näha on. Teadmised, kuidas ja kuhu sellist kunsti sobib teha, kuluvad ilmselt marjaks ära. 

Kella kolmest seitsmeni korraldas MTÜ Eesti Parkour parkuuri töötoa ja saab aimu sellest, mis on õhkrada

Kolmest poole viieni sai osaleda skautide töötoas, mille viib läbi skaudiüksus Siil. 

Youth Club Active on Kivila pargis korraldamas töötuba ja mänge noortele. Klubi tausta teades, sai seal suhelda mitte ainult eesti keeles, vaid praktiseerida võib ka inglise ja vene keelt. Tegu ooli noorteorganisatsiooniga, mis pakkus noortele ennast arendavaid tegevusi ja ettevõtmisi. Näiteks korraldasid nad eelmisel aastal meediafoorumi, kus õpetati projekti planeerimist, meediakirjaoskust ja kriitilist mõtlemist. 

Ida-Harju Politseijaoskond suhtles osalejatega kella viiest kaheksani ja kindlasti tuli juttu kaherattalistega ohutust liiklemisest, mis on viimasel ajal tihti teemaks olnud. Kell 18:00 korraldasid politseinikud liiklusohutuse viktoriini ning ette oli nähtud ka auhinnad. 

Ühelt korralikult noorte ürituselt ei tohi puududa tants. Kell 15:00 algas tänavatantsuvõistlus Hoodie Cyphers, mida korraldas MTÜ Shokkin Group.  

Kogu ürituse vältel oli võimalik osaleda suurtel õuemängudel ja uurida, mida pakutakse Lasnamäe noortekeskuse ja Lasnamäe noortenõukogu telgis.  

Festivali korraldasid Tallinna Haridusamet ja Lasnamäe Noortekeskus.

Kõik tegevused olid TASUTA! 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.