"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Hanimägi: EKRE soovitatud maksulangetusel oleks omad tagajärjed (0)
04. juuli 2021
Albert Truuväärt

Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi sõnas vastuseks Martin Helmele, et EKRE visioon võimuliidule vastanduvast maksupoliitikast toob realiseerudes kaasa vägagi erinevaid tagajärgi.

Kas EKRE kaotaks tasuta kõrghariduse, ühistranspordi või emapalga, küsis Hanimägi retooriliselt ja lisas, et Eesti inimesed ei saa koos EKRE-ga loota välismaalt saabuvatele miljarditele ning oma majanduse ja inimeste käekäigu eest tuleb ise hoolt kanda. Seetõttu alustaski Keskerakond debatti, mille eesmärk on lihtne – kas Eesti soovib majanduslikult sarnaneda Põhjamaadele või mitte?

Pühapäeval toimunud EKRE kongressil ütles erakonna esimeheks tagasi valitud  Martin Helme, et nende eesmärk on maksude langetamine, ning heitis ette Keskerakonna tehtut ja Eestis pakutavaid tasuta teenuseid. Hanimägi hinnangul oleks aus, kui EKRE ütleks selgelt, millised toetused või tasuta teenused tuleks nende hinnangul ajaloo prügikasti saata.

“On see tasuta paha asi EKRE hinnangul tasuta kõrgharidus, ühistransport, vanemapalk või hoopis solidaarne tervishoid, mille alustalad sooviks konservatiivid äkki siia tuua riikidest, kus tuleb näiteks ka kiirabi või sünnitamise eest arstide järelvalve all ise tasuda. Või tuleks hoopis vähendada kaitsekulusid, hariduskulusid, põllumajandustoetusi,” küsis Hanimägi.

Ta lisas, et just seetõttu Keskerakond maksudebatti alustaski, et 2023. aasta valimisteks oleks valijatel selge, millist riiki ja ühiskonda erinevad erakonnad esindavad.

“Suuremate maksumuudatuste tegemiseks saabki toetuse Eesti inimestelt tulla vaid järgmistel riigikogu valimistel. Kui EKRE leiab, et riigi abi inimestele pole vaja ja igaüks olgu oma õnne sepp, on see vähemalt selge põhimõte, kuid sel juhul tuleb umbmäärase maksulangetuse jutu kõrval ka öelda kärpekohad ja mida see Eesti inimestele kaasa toob. Keskerakond leiab, et erinevad riigi poolt pakutavad teenused ja toetused peavad aitama edaspidigi Eesti inimesi ning tugevdavad seeläbi ühiskonda tervikuna,” täpsustas Hanimägi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.