"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Rüütel: uue presidendi väljakutse on silla ehitamine kahe Eesti vahele (0)
04. juuli 2021
Svetlana Aleksejeva

Suureks väljakutseks tulevasele Eesti presidendile saab olema silla ehitamine „kahe Eesti“ protsessi edasiarengu peatamiseks, leiab EKRE auesimees president Arnold Rüütel.

Rüütli kõnes, mille luges pühapäeval EKRE kongressil Alexela kontserdimajas ette EKRE volikogu esimees Urmas Reitelmann, seisab: „Juba 20 aastat tagasi tõstatasid sotsiaalteadlased niinimetatud teise Eesti probleemi. Aeg on kinnitanud selle probleemi olemasolu järjest süveneva Eesti ühiskonda lõhestava tulemiga. Tegemist ei ole mitte ainult ühiskonna varalise kihistumisega, vaid kogu ühiskonnaelu haaravate probleemidega alates regionaal- ja sotsiaalpoliitikast, haridussüsteemist, riigikaitsest, eestluse säilimisest ja nii edasi.“

Rüütli sõnul saab ja peab ühiskonna erinevaid pooli ühendav maailmavaade toetuma sellele poliitilisele kogemusele, mis on kogunenud pärast Teist maailmasõda.

„Ma usun, et meie väikeriigis on selle uue maailmavaatelise kontseptsiooni sõnastamisele kõige lähemal just meie erakond. Seni ei ole tekkinud üldrahvalikku arutelu „kahe Eesti“ probleemi ümber. On selge, et me vajame siin kõigepealt probleemide kaardistamist koos põhjaliku tõsiteadusliku analüüsiga. Me vajame senisest palju suuremat konsensust erinevate poliitiliste parteide ja ühiskondlike organisatsioonide vahel. Alles siis oleme suutelised sõnastama pikaajalise arengukava liikumisel ühtse Eesti suunas,“ märkis Rüütel.

Ta juhtis tähelepanu, et EKRE on seni olnud ainus erakond, kes on lähenevateks presidendivalimisteks oma valiku langetanud ja võimaliku kandidaadi välja  pakkunud.

„Suureks väljakutseks tulevasele Eesti presidendile saab olema silla ehitamine „kahe Eesti“  protsessi edasiarengu peatamiseks. Ma arvan, et Henn Põlluaas on selleks väljakutseks valmis,“ tõdes Rüütel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.