"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Teade: Karantiini määratud ravimid viidi Terviseameti kesklaost hoiule hulgimüüja lattu (0)
04. juuli 2021
Terviseamet

Täna hommikul kerkis Terviseameti ühes külmlaos temperatuur üle normi. Tegemist oli reservi määratud laoga, kuhu oleks saanud ravimeid ümber kolida, kui nende esialgses hoiukohas esineb probleeme vajaliku temperatuuri hoidmisega. Ükski vaktsiin või ravim täiendavalt ohtu ei sattunud.

Kuivõrd Terviseameti kesklaos hoiustatakse endiselt ravimeid ja vaktsiine, mis määrati möödunud nädalal karantiini, otsustati need toimetada hulgimüüjast koostööpartneri lattu, kuniks saabub lõplik veendumus Terviseameti ladude töökindluse osas. Karantiini paigutatud ravimeid on vaja säilitada juhuks, kui saabub tootjapoolne hinnang, et ravimit võib temperatuurikõikumistele vaatamata siiski kasutada. Kõikide ravimite osas pole lõplikku hinnangut saabunud.

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno palus kiire logistikaoperatsiooni läbiviimiseks abi Päästeametilt ning komplekteerimisele saabus appi Tallinna Lilleküla komando meeskond.

Järgmisel nädalal saabuvad tarned, mis vajavad hoiustamist külmaruumis (+2 kuni +8 kraadi), toimetatakse hulgimüüjast koostööpartneri juurde. Külmaruumide temperatuurikõikumine ei ole puudutanud autonoomsetes ultrasügavkülmikutes hoiustatavaid vaktsiine. Madalamaid hoiustamistemperatuure nõudvad vaktsiinid laekuvad jätkuvalt Terviseameti kesklattu. Samuti ei mõjuta juhtunu COVID-19 vastast vaktsineerimist, sest kõiki kasutusel olevaid koroonavaktsiine hoiustatakse hulgimüüjast koostööpartneri või tervishoiuteenuse osutajate juures.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.