"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Päästjad said nädalavahetusel rõdulõkete tõttu mitu väljakutset (0)
05. juuli 2021
Foto: Pixabay

Nädalavahetusel andsid päästjatele muuhulgas tööd inimesed, kes otsustasid moel või teisel rõdul lõket teha.

2. juulil kell 15.21 anti häirekeskusele teada, et Lasnamäel Arbu tänaval on 9-kordse maja 8. korruse aknast näha suitsu. Kohale kiirustanud päästjad tegid redelilt kindlaks, et rõdul põles praht, mille koheselt kustutasid. Kohale kiirustanud korteri omanikule viidi läbi kodunõustamine ning korterisse paigaldati uus suitsuandur. 

2. juulil kella 22.28 ajal kutsuti päästjad Lasnamäele Virbi tänavale, kus naabrid tegid rõdul grilli. Päästjate nõudmisel lõpetati ohtlik tegevus ning tulekolle kustutati.

Päästeamet tuletab meelde, et grillimisel kehtivad ohutusnõuded:

  • Rõdul on lubatud kasutada ainult elektri- või gaasigrilli, mille kasutus- ja ohutusjuhendis peab olema märgitud tootja luba rõdul grillimiseks. Selle kasutamiseks peab olema täiendav korteriühistu luba.
  • Tahketel kütustel (süsi, puit) töötavaid grille ei ole lubatud rõdul kasutada.
  • Aseta grill eemale süttivatest esemetest ja ära jäta grilli järelevalveta.
  • Hoia alati käepärast tulekustutusvahendid.
  • Lase grillil pärast kasutamist ja enne kokku pakkimist/kinni katmist täielikult jahtuda. Kuum grill on tuleohtlik.
  • Lahtise leegiga grill peab olema paigutatud tasasele pinnale ja hoonest vähemalt 5 meetri kaugusele, söegrill vähemalt 2 meetri kaugusele.

3. juulil kell 3.30  kiirustasid päästjad Nõmmele Männiku teele, kus oli tulekahju puhkenud kahekordses mahajäetud hoones. Kohapeal selgus, et majas põlesid euroalused ja muu praht. Kella 3.47-ks oli päästjatel tulekahju likvideeritud. 

3. juulil kella 8.54 ajal märgati Põhja-Tallinna linnaosas Erika tänaval kortermaja aknast suitsu ning kuulda oli suitsuanduri alarmi. Kohale saabunud päästjatele keegi ust ei avanud ja seega tuli 2. korruse korterisse siseneda aknast redeli abil. Korteris oli pliidile unustatud toit. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ja tuulutasid elamise. NB! Päästjad hoiatavad, et pliidile või ahju valmima unustatud toit süttib ja võib põhjustada raskete tagajärgedega tulekahju. Kui teed sööki, jää kööki!

3. juulil kell 11.54 kutsusid naabrid päästjad kohale Mustamäele A. H. Tammsaare teele, kus 5-kordse kortermaja rõdul oli tulekahju. Enne päästjate saabumist õnnestus naabritel ülemiselt korruselt kallata alla nii palju vett, et leegid said summutatud. Selgus, et rõdul põles lillepotis suitsukonidega tuhatoos. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult ja veendusid, et ei oleks edasist süttimisohtu.

3. juulil kella 19.36 anti häirekeskusele teada, et Pirita linnaosas Kalamehe teel põleb köök. Fritüürist alguse saanud põleng levis ka hoone katusele. Päästjatel tuli põlengu likvideerimiseks avada katusekonstruktsioonid. Tulekahju sai kustutatud kella 20.51-ks. Kuigi köök hävines täielikult, inimesed õnneks viga ei saanud. 

Lisaks tuli nädalavahetusel päästjatel käia kustutamas erinevaid lõkkeid, prügikaste ja maastikku kokku 18 korral, neist Tallinnas 11 ja Harjumaal 7 korral.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.