"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Revo Jõgisalu mälestusfestivaliga toetatakse vähihaigeid lapsi (0)
05. juuli 2021
Revo Jõgisalu. Foto: Scanpix

Suvel möödub 10 aastat, kui räppar Revo Jõgisalu jäi alla nahavähile ja suri, 11. juulil korraldavad sõbrad tema mälestuseks heategevusfestivali FOREVO 2021, mille piletitulu läheb vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks.

30. augustil 2011 suri ansamblitest Toe Tag ja A-rühm tuntud muusik Revo Jõgisalu. Revo kaotas võitluse kõige raskemale nahavähivormile – melanoomile. Tema mälestuseks ja melanoomi teavitustööks loodud fond nimega FOREVO MTÜ on regulaarselt korraldanud kontserte, millega kogutud raha annetatakse heategevuseks. Sel aastal toetatakse Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liitu ja Pardiralli ettevõtmist.

Revo mälestusfestival toimub 11. juulil algusega kell 13 Tallinna populaarses kohtumispaigas Laev, aadressil Sadama 25a. Lavale astuvad Genka/Paul Oja, Tommyboy, Tarvo Volm bänd, Gram-of-Fun, Dead Furies, Hvnta, ja Redel.

Genka, Revo hea sõber, bändikaaslane ja festivali üks korraldaja ütles, et muusikal on üle maailma jõud panna asju õiges suunas liikuma: “Öelda nii, et mõte jõuab päriselt kohale. Samas saab näidata, et ma hoolin ja toetan. Nii tegi Revo muusikuna läbi oma loomingu ja meie sõpradena jätkame seda.”

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu juht Kaili Semm ütles, et Revo mälestuskontserdist saadav toetus aitab neid lapsi ja nende vanemaid, kel on käsil elu kõige raskem võitlus. “Revo lugu puudutas väga paljusid inimesi ja tõstis teadlikkust nahavähist. Tema mälestus aitab täna lapsi ning nende lähedasi, kes võitlevad selle eest, et neil oleks homne. Oleme südamest liigutatud, et Genka ja kogu festivalimeeskond meie liidu ning väikeste kangelaste peale mõtles,” ütles Semm.

FOREVO 2021 heategevusfestivali pilet maksab 10 eurot ning selle saab osta koha pealt. Kes ei saa festivalile tulla, aga soovib panustada, siis on võimalik teha ülekanne Revo fondi MTÜ Forevo LHV a/a EE607700771000784105.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.