"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tartus esitletakse maailma esimest autonoomset vesinikusõidukit (0)
05. juuli 2021
Auve Tech ja Tartu Ülikooli teadlaste koostöös loodud maailma esimene autonoomne vesinikusõiduk. Foto: Scanpix

Tartu Ülikooli peahoone ees esitletakse esmaspäeval kell 11 pidulikult Eesti ettevõtte Auve Tech ja Tartu Ülikooli teadlaste koostöös loodud maailma esimest autonoomset vesinikusõidukit ning kell 11.30 teeb vesinikbussiga esimese sõidu president Kersti Kaljulaid.

Juuni alguses edukalt esimesed testkilomeetrid läbinud ja transpordiametilt avalikus liikluses osalemiseks loa saanud vesinikbuss sündis tänu veebruaris 2020 alanud koostööle. Sõiduk liigub Tartu Ülikoolis arendatud madalatemperatuurilise vesinikuelemendi jõul, mis toodab elektrit vesinikust otse Auve Techi loodud iseliikuvas bussis.

Vesinikbuss mahutab kuni kuus reisijat ja on mõeldud eeskätt nn viimase miili transpordiühenduste parandamiseks. Sarnaselt teistele Auve Tech sõidukitele on buss võimeline ilma inimese sekkumiseta sõitma nii avalikus liikluses kui poolsuletud aladel, tema liikumist on võimalik jälgida ja vajadusel korrigeerida distantsjuhtimise abil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.