"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Võhmas lapsi pussitanud naine tunnistati süüdivaks (0)
05. juuli 2021
Rene Suurkaev

Tänavu märtsi alguses Võhmas kaht last pussitanud naine on pärast kohtupsühhiaatrilist ekspertiisi tunnistatud süüdivaks ning nüüd valmistab prokuratuur ette juhtunu materjalide kohtusse saatmist – naisele on esitatud kahtlustus mõrvakatses, vahendas BNS Sakalat. 

1. märtsi õhtul pussitas 37-aastane naine trepikojas 8- ja 10-aastaseid poisse. Sakala andmetel sai üks laps 17 ja teine 11 noahaava ning neile mõlemale tehti Tartu Ülikooli Kliinikumis operatsioone.

Praeguseks on politsei selle kriminaalasja kohtueelse menetluse läbi viinud. “Uurimise käigus tehti kohtupsühhiaatriline ekspertiis, millest selgus, et kahtlustatav sai aru oma tegude iseloomust ja nende keelatusest,” teatas Lõuna prokuratuuri pressiesindaja Kauri Sinkevicius.

Praeguse seisuga pole naisele ametlikult süüdistust esitatud, vaid ta on kuriteos kahtlustatav.
Süüdimõistmise korral ootab naist minimaalselt kaheksa aasta pikkune vanglakaristus, maksimaalselt võib mõrvakatse eest kohtus mõista ka eluaegse vangistuse.

Naine ründas lapsi Võhmas ühe viiekorruselise paneelmaja trepikojas. Teadaolevalt olid kaks venda läinud õue kutsuma selles trepikojas elavat sõpra. Koos mindi juba trepist alla, kui sõbrale meenus, et ta peab veel korraks tuppa minema. Järgmisel hetkel pussitas naine trepikojas kõndinud lapsi.

Pussitaja elukaaslane rääkis Sakalale, et naisel oli probleeme kohalike lastega, kes teda narrisid. Samas ei osanud ta öelda, kas pussitada saanud lapsed olid kuidagi narrimisega seotud.

Nii justiitsminister kui politseijuhid leidsid oma avalikes hinnangutes, et laste pussitamisele pole mingisugust õigustust ning ohver ei ole kunagi süüdi, kui teda rünnatakse. “Mis tahes põhjusel selline asi juhtus, riik reageerib vägivallale. Eesti ühiskonnas on iga inimene ja iga laps väärtus ja vajab täiskasvanute erilist kaitset,” sõnas justiitsminister Maris Lauri.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.