"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Energia avastuskeskuse uus juhataja on Martin Sõmer (0)
06. juuli 2021
Martin Sõmer. Foto: Energia Avastuskeskus

SA Tallinna Tehnika- ja Teaduskeskuse nõukogu valis uueks juhatuse liikmeks ja Energia avastuskeskuse juhatajaks pikaaegse EL projektide juhtimise ja Rootsi Tehnikamuuseumi (Tekniska) püsiekspositsiooni väljatöötamise kogemusega Martin Sõmeri, kes alustas tööd juuni keskel.

“Martin Sõmeri visioon eristus selge eesmärgistamise kui ka terviklikkuse poolest. Tema jaoks on olulised nii detailid, mis moodustavad külastaja jaoks tervikliku külastuskogemuse kui ka kollektiiv ja nende heaolu, ütles nõukogu esimees, Eesti Energia turundus ja kommunikatsiooni teenistuse direktor Katriin Loorents.

“Martin on tugev juht, kel on mitmekülgne kogemus suurprojektide ja projektimeeskondade juhtimises. Nõukogu soovib Martinile ja meeskonnale jõudu, et leida põnevaid ja uudseid lahendusi koroonaajastul õpi- ja külastuskogemuse külastajateni viimisel.“

Martin Sõmer on pikalt töötanud suuremahuliste keskkonna- ja transpordisektori EL projektidega, mis on andnud talle nii projektijuhtimise kui ka nende koordineerimise kogemuse. Suurimaks tugevuseks Energia avastuskeskuse arengusse panustamisel näeb ta mahukat kogemuste pagasit Rootsi Tehnikamuuseumile Tekniska püsiekspositsiooni “MegaMind“ arendamisest ja väljaehitamisest.

“Energia avastuskeskus peab minu nägemuses tiibu sirutama ja võtma enda eesmärgiks arendada teadmistepõhiseid interaktiivseid näitusi inseneeria valdkonnas. Looma ja tooma keskusesse näitusi, mis haaravad meie külastajad fantaasiamaailma embusesse ning äratavad teadmistejanu laste ja noorte seas,” kirjeldas Martin Sõmer oma nägemust avastuskeskuse tulevikust ja sihtgruppidest.

“Samuti soovime pakkuda taasavastamise rõõmu ja tutvustada uusi suundumusi nii teadusmaailmas kui ka tänastes aktuaalsetes energiaga seotud teemades lastevanematele, vanaisadele ja vanaemadele. Meile on oluline, et kõik külastajad saaksid meie keskusest positiivse laengu ja ohoo-elamuse.“

Esimese aasta olulisemateks eesmärkideks peab uus juhataja keskuse väljatoomist pandeemiast põhjustatud madalseisust ning teha võimaluste piires ümberkorraldusi olemasoleva ekspositsiooni värskendamiseks ja uute näituste korraldamiseks.

Energia avastuskeskus on endises Tallinna elektrijaamas tegutsev teaduskeskus, kus kolmel korrusel saavad külastajad tutvust teha ja panna käed külge elektri, optika, heli ja energiatootmise maailma eksponaatidele. Keskuse hitt-eksponaadid panevad õhu särisema, tõstavad juuksed püsti ning võivad isegi kosmosesse lennutada. www.energiakeskus.ee

Energia avastuskeskust peab SA Tallinna Tehnika- ja Teaduskeskus, mille nõukogusse kuuluvad asutajaliikmete esindajad Eesti Energiast, Tallinna linnast, TalTechist ja Tallinna Soojusest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.