"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Keskkonnaminister toetab väikese väina tammi avamist (0)
06. juuli 2021
Keskkonnaminister Tõnis Mölder. Foto: Scanpix

“Väikese väina olukorda parandab sild!” kinnitas keskkonnaminister Tõnis Mölder oma reedese käigu kohta tehtud sotsiaalmeediapostituses. Tammi kohta, mille rajamisest möödub juulis 125 aastat, on Keskkonnainvesteeringute Keskus selgeks teinud, et see takistab vee- ja ainevahetust ning kalade rännet kahe väinaosa vahel.

Väikese väina seltsi eestvedaja Heiki Hanso poolt aastaid kestnud selgitustöö Väikese väina tammile avade tegemiseks on vilja kandmas: reedel külastas tammi keskkonnaminister Tõnis Mölder, kelle sõnul oleks sild veekogu olukorda arvestades selgelt positiivse mõjuga, vahendab BNS ajalehte Saarte Hääl.

“Sild oleks selgelt positiivse mõjuga kalade rännetele, aidates leida sobivaimaid toitumis- ja koelmualasid ning vähendada võimaliku geneetilise isoleerituse määra kohalikes kalapopulatsioonides,” lausus keskerakonda kuuluv minister Mölder.

Tema sõnul on praeguseks jõutud 28 meetrise raamsilla rajamise plaanini. Sild maksaks ligi 900 000 eurot. KIK-i poolt läbiviidava projekti raames hinnatakse, kas mõistlikum oleks rajada ava Muhu-poolsele ümbersõidule või tuleks lisaks rajada ava ka tammi Saaremaa poolele. Lahendus leitakse sügiseks. “Hetkel saab öelda, et liigume õiges suunas,” kinnitas Mölder.

Heiki Hanso sõnul on tervitatav, et esimese ministrina võttis Tõnis Mölder vaevaks tulla olukorda koha peale kaema. Alati on toetavad olnud ja nüüdki kohal viibinud vallavolikogu ehituskeskkonnakomisjoni esimees Mihkel Undrest ja vallavalitsuse keskkonnaosakonna juhataja Bert Holm.

“See on Eesti suurim inimeste poolt muudetud veekogu ja ilmselgelt ning õnneks ei mahu sellised ökoloogilised takistused enam tänapäeva keskkonnahoiu mõttelaadi,” rõõmustas Hanso, et teemaga jõudsalt edasi liigutakse. Kuna tamm kuulub transpordiameti haldusalasse, siis jätkuvad kohtumised augustis juba mitme osapoole vahel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.