"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kohalikud on vastu Tiskre tee laiendusele (0)
06. juuli 2021
Foto: Albert Truuväärt

“Praegune tee on kolme meetri laiune varjuline põlispuudega ääristatud “külatee”, rajatav tee tuleks umbes kolm korda laiem ja selle tarbeks võetaks maha hulgaliselt vanu väärikaid põlispuid. Arusaamatu on, miks on vaja kõrvaline tee selliseks lennukite maandumisrajaks muuta, seda enam, et ruumi selleks tegelikult ei ole ning tee ei ole suures kasutuses, seal sõidab tunni jooksul vaid ehk mõni auto,” ütles Kakumäel elav Mart Tamm.

Mitmed Kakumäe elanikud on vastu Tiskre tee laiendusele, kuna selleks on plaanis maha võtta palju suuri puid, kirjutab Postimees.

“Kõnnitee tuleks kolme meetri laiune, võib-olla eksin, aga minu teada ei ole Kakumäel ühtegi teist nii laia kõnniteed, ometi saavad inimesed kenasti igal pool jalgsi ja jalgratastega liigeldud,” lisas Tamm.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanovi sõnul on siiski ka Jõeoti ja Kakumäe tee kergliiklusteed kolme meetri laiused. Viiemeetrist sõiduteed olevat aga vaja selleks, et kaks autot teineteisest ohutult mööda mahuksid. Tõepoolest, praegu on mõni teelõik selline, et ettevaatlikum sõidukijuht tõmbab teeserva ja laseb vastutulija mööda. Aga niikaua kui on tegu vaikse kõrvaltänavaga, kus liiguvad peamiselt need, kes seal elavad, pole rohkem vajagi.

Siljanov selgitas, et tänav ei pruugi tulevikus enam nii vaikseks jääda. “Tiskre tee laiendamise eesmärk on Tiskre tee 21 krundile parema juurdepääsu tagamine ning tee rekonstrueerimine ohutumate ja turvalisemate liikumistingimuste rajamiseks nii sõidukitele kui ka jalakäijatele ja kergliiklejatele,” selgitas Siljanov.

“Kuna Tiskre teel on teemaa piiratud ja sinna tuleb mahutada nii sõidu- kui ka kergliiklustee, toovad rekonstrueerimistööd paratamatult kaasa ka puude langetamist. Puude arv on küll suur, aga enamik neist on kolmanda, neljanda või viienda väärtusklassi puud, mis liigina on väheväärtuslikud või on puul elujõulisust pärssivad vigastused. Teise väärtusklassi puid on 17,” lisas ta.

Tiskre tee 21 krundile on üritatud varem lasteaeda rajada. Paraku selgus siis, et linnaosa üldplaneering lubaks rajada sinna kasumit mittetaotleva lasteasutuse. Selle peale kadus mõnel ärimehel huvi ära ning hoonestusõiguse konkurss kukkus läbi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.