"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Läti valitsus kiidab heaks vaktsiiniloterii (0)
06. juuli 2021
Foto Ilja Matusihis

Lätis Covid-19 vastu vaktsineerimise edendamiseks korraldatakse augustist alates loteriisid, kus saab võita erinevaid auhindu, leppis Läti kabinet põhimõtteliselt kokku 5. juulil.  

Tõenäoliselt osutub otsus vastuoluliseks paljude inimeste seas, kes tõenäoliselt kahtlevad, kas algatuse saadetud sõnum on täpselt see, mida kavatsetakse.  

Terviseminister Daniels Pavļuts (erakond Arengu Eest/Poolt!) ütles, et kõik, kes on vaktsineeritud, saavad loosis osaleda.

Loosimine peaks toimuma igal nädalal ja igal nädalal pakutakse eri suuruses auhindu (vahemikus 100 kuni paar tuhat eurot) pluss iga kuu üks eriti suur jackpotiauhind kuni 100 000 eurot.  

Plaanis on ka perearstidele mõeldud stiimulid eakate inimeste koroonaviiruse vastu vaktsineerimise julgustamiseks, samuti teabekampaania.  

Pärast esmaspäevast koalitsioonikohtumist ütles peaminister Krišjānis Kariņš (Uus Ühtsus), et valitsust moodustavad parteid on arutanud ka võimalust kehtestada teatud ametite esindajatele kohustuslik vaktsineerimine Covid-19 vastu.  

Peaminister hoidus mainimast, milliseid ameteid võiks lisada, märkides, et selle teemaga tegeletakse endiselt. „Ma eeldan, et ka valitsuses tuleb selle üle arutelu,” ütles peaminister.  

Vaktsiiniloteriisid on proovitud ka mujal, sealhulgas USA Marylandi osariigis.  

Allikas: eng.lsm.lv (Läti Rahvusringhääling) 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.