"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Merivälja pargi mänguväljak sai uue ilme (0)
06. juuli 2021

Kaks kuud kestnud rekonstrueerimistööd Merivälja pargi mänguväljakul on lõppenud ja atraktsioonid avatud. Mänguväljaku uuendamine läks maksma 111 000 eurot.

„Merivälja park on omamoodi kogukonna kokkusaamiskoht, kus lastel jagub tegevust mänguväljakul ja täiskasvanuil on mõnus aega veeta. Põhjalike ümberehitustööde käigus on mänguala saanud nüüdisaegse ilme ja seal leiavad endale sobivaid tegevusi eri vanuses lapsed,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Merivälja pargis on lastele kujundatud mänguline väliala, millele on paigaldatud mänguelemendid ja rajatud turvaalad. Lapsed said enda kasutusse suure pöörleva kausikujulise karusselli, pesakiige, mitu rippkiike ja mitmekesise ronimisatraktsiooni. Samuti asendati turvaalade servas asuv pakustik uue eri kõrguse ja pikkusega vertikaalsete pakkude ja horisontaalsete palkidega. Välja vahetati mängualade liivkate ja uuendati liikumisteid.

Merivälja park pakub ka looduslikke mänguvahendid nagu kivid ja palgid, mille otsas meeldib lastele ronida ja need on turnimiseks alles jäetud. Eraldi on pargis street workout treeninguplats, kus spordihuvilised saavad harjutada. 

Merivälja parki paigaldati jalgrattahoidjad, vahetati välja ja lisati uusi istepinke ja prügikaste, rajati uus valgustus ja korrastati haljastust. „Loodan, et Merivälja park on koht, kus kõigil on hea olla – põnev mängida, mõnus istuda, mugav liigelda ja ratast parkida. Tööde käigus lisati ja tõsteti ümber prügikaste. Kui jäätise- või kommipaber on mugav visata prügikasti, ei loobita seda maha,” tõi Liinat esile ühe väikese, aga olulise nüansi.

Mänguväljaku rekonstrueerimistöid tegi linna keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel InfraRoad OÜ. Tööde maksumus on 111 000 eurot.

Linnamööblit Merivälja pargis uuendas Extery OÜ.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.