"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
OSALE TREENINGUTEL GALERII JA VIDEO! Suve lõpuni saavad lapsed üle linna tasuta trennidesse (0)
06. juuli 2021
Snelli staadioni väliväljakul (Toompuiestee 24a) toimuvad treeningud teisipäeviti ja neljapäeviti kell 15 - 16.30 treener Howard Frieri juhendamisel. Foto Ilja Matusihis

Loodan, et nii mõnelgi lapsel areneb suve jooksul korvpallipisik süsteemseks trenniks edaspidigi,” rääkis pikaaegse staažiga korvpallitreener Ralf Lainevool.

Vaata galeriid (26)
Vaata galeriid (31)
Vaata galeriid (36)

Pealinna noored saavad suvel tasuta kogemusega treenerite käe alla võrkpalli, korvpalli ja jalgpalli harjutada. Läbi suve vältav välitreeningute sari saab alguse 1. juunil ja selle eesmärk on pakkuda noortele suvevaheajaks sportlikku ajaveetmise võimalust ja innustada regulaarselt liikuma.

Võrkpalli, korvpalli ja jalgpalli suvetreeninguid viivad läbi mitmed tippspordi kogemusega treenerid. Kivila pargi väliväljakul alustab laste korvpallitreeninguga  Ralf Lainevool.

Innukamad saavas sügisel põhirühmaga liituda

“Esimese treeninguga tahaks algust teha juba kolmapäeval kella kolmest,”  rääkis 33-aastase treenerikogemusega Lainevool. “Viienda kuni üheksanda klassi lapsed on kõige sobivam vanuserühm, kuid oodatud on kõik huvilised, nii tüdrukud kui poisid. Harjutame kõiki treeninguelemente palli põrgatamisest söötude ja viseteni. Korvpallitreenerina saan mängupartnereiks kaasata ka oma korvpallilapsi, et mängutaset hoida. Loodan, et nii mõnelgi lapsel areneb suve jooksul korvpallipisik süsteemseks trenniks edaspidigi, et liituda näiteks meie 7. – 9. klassi põhirühma korvpallilastega.”

MTÜ Keerdtrepp treener Mikael Parman, kes tõukerattatrenne ka läbi viib, rääkis, et trikkide tegemise aluseks on õiged hüpped. “Kõige tähtsam on see, et tuleb lenksust tugevalt kinni hoida, jalad kindalt peale, tuleb õppida ära hüppamine ja kui hüppamine on selge, siis tulevad juba igasugused täispöörded, poolpöörded, lenksukeerutus, lauakeerutus jne,” ütles Mikael.

“Tõukerattatreeninguid korraldame selleks, et noortel oleks võimalus tegeleda enda lemmikhobiga,” lausus Tallinna Haridusameti peaspetsialist Liis Teras. “Kuna me teame, et tõukerattasõit on väga populaarne noorte hulgas, siis me pakumegi tasuta võimalust noortele, kus nad saavad õppida turvalises keskkonnas uusi trikke.”

“Me teeme lihtsalt põhiharjutusi, me harjutame natukeme põrgatamist ja me viskame natukene, me teeme täna rohkem lõbusa päeva,” kirjeldas treeningute esimest päeva korvapllitreener Howard Frier.

Tallinna Kultuuri-ja Spordiameti spordiosakonna juhataja Kaili Kukumägi rääkis aga, et tasuta treeningute idee sündis tegelikult juba eelmisels aastal tänu koroonale. “Mõte oli saada lapsed kodudest välja ja saada välja just need lapsed, kes regulaarselt treeningutes ei osale, et nad saaksid tulla ja proovida sporti teha,” lausus ta. “Sportmängud on kõige lihtsam algajale sportlasele – jalgpall, võrkpall ja korvpall on need alad, millega me suvel lastele tasuta treeninguid pakume.”

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on laste ja noorte liikumisaktiivsuse kujunemisel oluline roll nii kodul, ühiskondlikel väärtushinnangutel kui ka võimalustel.

“Erinevate uuringute põhjal on selgunud, et rõõmsa meele ja tragi vaimu tarvis on päevas soovitatav kõigil vähemalt tund aega aktiivselt liikuda, ent mööduva pandeemia-aasta vältel olid lapsed ja noored koolitöid tehes senisest enam ekraanide taha istuma suunatud ja liikumisharjumus võiski nii soiku jääda,” ütles Belobrovtsev. “Seepärast soovib linn ka sel suvel ergutada lapsi ja noori terve suve vältavate põnevate treeningute kaudu liikuma ja kogenud treenerite juhendamisel rõõmu aktiivsest eluviisist leidma.”

Oodatud ka algajad

Tasuta treeningud toimuvad Kristiine, Haabersti, Nõmme, Pirita, Põhja-Tallinna, Mustamäe ja Lasnamäe linnaosade spordiplatsidel ning ühe treeningu pikkus on orienteeruvalt 1,5 – 2 tundi. Treeningutele on oodatud kõik noored spordihuvilised, varasem kogemus spordialaga ei ole vajalik.

Tõukeratta treeningud toimuvad esmaspäeviti Põhja-Tallinnas kell 13-14 Kopli ekstreempargis (Kopli 98), Lasnamäel teisipäeviti kell 13-14 Kivila skatepargis (Muhu 10b) ja Mustamäel kolmapäeviti kell 13-14 Vilde tee skatepargis (Vilde tee 69). Treeningprogramm võib suve jooksul muutuda ja välitreeninguks sobimatu ilma korral võib treening ära jääda. Võimalikest muudatustest treeningkavas teavitatakse jooksvalt Facebooki ürituse all. Treeninguid ei toimu riiklike pühade ajal – 23. ja 24. juunil ning 20. augustil.

Linna kultuuri- ja spordiamet korraldab noorte suvetreeninguid koostöös linna haridusametiga juba teist aastat.

Korvpallitreeningute ajakava

Kristiine spordimaja väliväljakul (Sõpruse pst 161 esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 15 – 16.30 (treener Howard Frier).

Haabersti väliväljakul (Õismäe tee 130) teisipäeviti ja neljapäeviti kell 15- 16.30 (treener Jevgeni Gurjanov).

Kivila pargi väliväljakul (Kivila 9) esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 15 – 16.30 (treener Ralf Lainevool).

Snelli staadioni väliväljak (Toompuiestee 24a) teisipäeviti ja neljapäeviti kell 15 – 16.30 (treener Howard Frier).

Võrkpallitreeningute ajakava

Vilde pargi väliväljakul (E.Vilde tee 69) esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 14 – 16 (treener Anna-Liisa Sutt).

Nõmme spordikeskuse väliväljakul (Külmallika 15a teisipäeviti ja neljapäeviti kell 14 – 16 (treener Anna-Liisa Sutt).

Pirita spordikeskuse väliväljakul (Rummu tee 3) esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 14- 16 (treener Rando Soome).

Jalgpallitreeningute ajakava

FC Ajax Staadioni väliväljakul (Võidujooksu 8a) teisipäeviti ja neljapäeviti kell 14 – 16 (treener Boriss Dugan).

Sõle staadioni väliväljakul (Sõle 40a) esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 14 – 16 (treenerid Arthur Vladõtšenko ja Rene Merilo).

Tõukerattatreeningute ajakava

esmaspäeviti kell 13-14 Kopli ekstreempark (aadress: Kopli 98, Põhja-Tallinn)

teisipäeviti kell 13-14 Kivila skatepark (aadress: Muhu 10b, Lasnamäe) 

kolmapäeviti kell 13-14 Vilde tee skatepark (aadress: Vilde tee 69, Mustamäe)

Treeningprogramm võib suve jooksul muutuda ja välitreeninguks sobimatu ilma korral võib treening ära jääda. Võimalikest muudatustest treeningkavas teavitatakse jooksvalt Facebooki ürituse all SIIN. Treeninguid ei toimu riiklike pühade ajal – 23. ja 24. juunil ning 20. augustil.

Suvetreeninguid korraldab Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet koostöös Tallinna Haridusametiga.

Pallitreeningute kontaktisik
Tony Liivak

Tony.Liivak@tallinnlv.ee
5656 0507

Tõukeratta trennide kontaktisik
Liis Teras

Liis.Teras@tallinnlv.ee
529 5236

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.