"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinna lennujaama reisijate arv oli juunis pandeemiaaja suurim (0)
06. juuli 2021
Ilja Matusihis

Juunis läbis Tallinna lennujaama 97 912 reisijat, mis on suurim ühes kuus teenindatud reisijate arv alates koroonapandeemia algusest, ületades eelmise aasta juuni taset ligi neli korda ning eelmise kuu reisijate arvu ligi kaks korda, vahendas BNS.

Juunis teenindati kokku 2424 lennuoperatsiooni, mis teeb keskmiselt 80 maandumist ja õhkutõusu päevas. Poole aasta kokkuvõttes on lennujaama läbinud 283 495 reisijat ning toimunud 9725 lennuoperatsiooni, teatas lennujaam. 

Juunis lisandusid Tallinnast Ryanairi otselennud Viini ja Dublinisse ning Air Balticu Nice’i liin, lisaks alustas Norwegian lende Tallinna ja Oslo vahel. Kokku toimusid lennud 25 erineval regulaarliinil. Juuli algusest lisandusid otselennud Zürichisse Šveitsis ja Roomasse Itaalias. Tellimuslendudest olid kõige populaarsemad Türgi, Bulgaaria ning Kreeka sihtkohad.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on hea meel näha reisimisvõimaluste ning nõudluse märgatavat kasvu. “Hea meel on tõdeda, et Tallinna lennujaamas käib jälle elu ning inimesed, kes on piirangute tõttu pikalt kodus pidanud olema, on taas lennureisid üles leidnud,” kommenteeris Pärgmäe.

Ta märkis, et suurt huvi reisimise vastu kinnitavad ka lennufirmad, kes tihendavad suure nõudluse tõttu juba lennugraafikuid ning avavad ka uusi liine. “Otselendude eelistamise kinnituseks võib pidada ka huvi kasvu tšarterlendude vastu, mida kasutas 21 protsenti kõigist reisijatest,” lisas Pärgmäe.

Pärgmäe sõnul on aga jätkuvalt oluline teha kodutööd ning viia end enne reisile suundumist kurssi sihtriigi nõuetega. “Alates 1. juulist on Euroopa Liidus kasutusel ühtne COVID-i digitõend, mida aktsepteerivad kõik EL-i liikmesriigid ning lisaks ka Liechtenstein, Island ja Norra,” selgitas ta, lisades, et ühtne tõend lihtsustab reisimist tunduvalt. Enne reisile asumist on soovitus ennast kindlasti vaktsineerida.

“Kõik Euroopa Liidu liikmesriigid on nõustunud leevendama kehtestatud piiranguid kooskõlastatult ning hoiduma täiendavate piirangute kehtestamisest välja arvatud juhul, kui see on rahva tervise kaitseks vajalik,” rääkis Pärgmäe ning lisas, et seetõttu on oluline tutvuda nii sihtriigi kui ka vajadusel transiitriigi nõuetega, et kindlustada võimalikult sujuv lennureis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.