"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
TalTech maksab stipendiumi medaleid võitnud tudengitele (0)
06. juuli 2021
Foto: Scanpix

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) maksab 300-500 eurot kuus stipendiumi rahvusvahelistel olümpiaadidel medaleid võitnud uutele tudengitele, kes saavad taotlusi esitada teisipäevani. 

Stipendiume saavad need sel sügisel alustavad bakalaureuseõppe tudengid, kes on gümnaasiumi ajal rahvusvahelistel aineolümpiaadidel medaleid võitnud. Kuldmedali võitjad saavad 500 eurot toetust, hõbemedalistid 400 ning pronksi saanud 300 eurot kuus, vahendab BNS.

Õppeprorektor Hendrik Voll loodab, et need stipendiumid toovad juba sel sügisel mitmed olümpiaadide medalistid tehnikaülikooli õppima. “Tehnikaülikooli vastuvõtu lävendid on väga kõrged ning kõik meil õppivad üliõpilased väärivad tunnustust ainuüksi selle eest, et nad on need lävendid ületanud. Ülikooli soov on järjest rohkem oma tudengeid tunnustada ja toetada.”

Praegu pakub TalTech eriala- ning tulemusstipendiumeid. Läbi Arengufondi on ülikooli koostööpartnerid andnud kokku ligi 2,3 miljoni euro väärtuses stipendiume.

Esimesel semestril saavad kõik medalistid stipendiumi, alates teisest semestrist peab tudengi kaalutud keskmine hinne olema 4.0 ja ta peab õppima täiskoormusel.

Stipendiumi taotlemise lõpptähtaeg on teisipäeval kell 12.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.