"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Tehnikakõrgkool tegi ettevõtete praktikajuhendajatele uue veebikursuse (0)
06. juuli 2021
Foto TKTK

„Tegime ühise kogemuse varal kindlaks praktikajuhendajate rollid ja vajalikud oskused ning lõime nende omandamiseks mugava veebikursuse väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele,“ ütles projektis osalenud Tallinna Tehnikakõrgkooli keskkonnatehnoloogia ja -juhtimise õppekava juht Oliver Kalda.

Kursusel on kindlasti igaühele midagi uut ja midagi tuttavat, kuid olenemata varasematest kogemustest tasub aegajalt ka põhitõed üle korrata.

Projektis osalejate suure kogemuse põhjal loodi praktikajuhendajatele veebis olev õppematerjal, mis koosneb videotest, kirjalikest selgitavatest tekstidest ja ülesannetest, mis aitavad materjali mõtestada. „Materjal on meelega tehtud lühike, et ajahädas tööinimesed oleksid võimelised neid jupikaupa läbi vaatama,“ selgitas Oliver Kalda.

Kalda selgitas, et kõigepealt tuli ühiselt leida olulisemad puudujäägid praktikate juhendajate teadmistes.

„Seejärel püüdsime luua teemade kaupa lühikesed õppemoodulid ning katsetasime disainmõtlemise metoodikat praktikakohtade õppeplaanide arendamiseks,“ lausus ta. „Tulemusena soovime aga luua lihtsalt kasutatava andmebaasi projekti tulemuste kasutuselevõtuks“.

Rakenduskõrgkoolides on õppepraktika alati olulisel kohal olnud, kuid selle edukaks toimimiseks on kõrgkoolidele tarvis partneriks ka õppetööd tundvaid ettevõtteid.

Selle suvega lõppes Tallinna Tehnikakõrgkooli Erasmus+ projekt MentorTrain, kus tehti koostööd Tšehhi, Sloveenia, Hispaania ja Malta kõrgkoolidega. Projekti eesmärgiks oli Euroopa tasemel arendada praktikate kasutamist õppetöös, et katsetada uut metoodikat praktikakohtade arendamiseks ja vahetada kogemusi.

MentorTrain projekti sihtrühmaks olid nii kõrgkoolid kui kutseõppeastused kogu Euroopas ning neile praktikabaasi pakkuvad väikese või keskmise suurusega ettevõtted.

Projekti materjalid ja tutvustuse leiate veebilehelt https://mentortrain.eu/

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.