"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Covidi vastu vaktsineerimine muudetakse Lätis mõnel ametikohal kohustuslikuks (0)
07. juuli 2021
Foto Ilja Matusihis

Tööandjad saavad 15. septembriks vallandada mõne kutseala töötajad, kes pole Covid-19 sertifikaate saanud, otsustas Läti valitsuskabinet teisipäeval, 6. juulil.  

Valitsus nõustus Covid-19 vastu vaktsineerimise (või tõestatud viirusest taastumise) muutmise kohustuslikuks teiste seas ka meedikutele, sotsiaaltöötajatele ja õpetajatele.  

Justiitsministeerium koostöös tervishoiu-, hoolekande-, majandus- ja rahandusministeeriumiga koostab 14. juuliks vastavad muudatused Covid-19 nakkuse leviku haldamise seaduses.  

Uued sätted kohustavad tööandjaid kaitsma kõrge riskigrupiga inimesi suurema Covid-19 nakkusohu eest.  

Tööandjad peavad tagama ka epidemioloogiliselt ohutu teenuste osutamise meditsiini-, sotsiaal- ja haridusasutustes, mis tähendab, et teenuste pakkujal peab olema kehtiv tõend selle kohta, et töötaja on kas Covid-19 vastu vaktsineeritud või on haigusest paranenud.  

Kesk- ja kohalikud omavalitsused on kohustatud tagama, et kõik isiklikult pakutavad teenused on epidemioloogiliselt ohutud. Isikud, kellel puudub Covid-19 sertifikaat, saavad teenuseid isiklikult vastu võtta ainult siis, kui teenuseid pole võimalik osutada kontaktivabalt.  

Uus määrus võimaldab tööandjatel muuta Covid-19 sertifikaadid kohustuslikuks töötajatele, kelle tööga kaasneb suurem oht ​​nakatada teisi inimesi või nakatuda viirusega. Covid-19 tunnistused on kohustuslikud ka riigiteenistujaile, kes osutavad teenuseid riigi- või munitsipaalasutustes.  

Töötajatele antakse aega vaktsineerimiseks ja tunnistuste saamiseks 15. septembrini. Neid, kes 15. septembri tähtajaks tunnistusi ei saa, ootavad ees üleviimised või võimalik vallandamine.  

Ministeeriumidel, kelle ülesandeks on uue seaduse väljatöötamine, on palutud hinnata ka sätete vastavust põhiseadusele. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.