"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
KONTSERDISARI "MÕTE JA MUUSIKA" Nõmme Lunastaja kirikus kõlab täna orelimuusika (0)
07. juuli 2021
Nõmme Lunastaja kirik. Foto: Nõmme LOV

„Nii nagu vajasime tuge kriisi ajal, on vaja tuge ka kriisist väljumiseks ning uue normaalsuse kujundamisel,“ ütleb orelikontsertide patroon, Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. „Nõmme Lunastaja kirik on väga kaunis intiimne jumalakoda ning sealne orel väärib laiemat tutvustamist kõrgel muusikalisel tasemel, mida organistid pakkuda suudavad.“

Täna, 7. juulil kell 18 on mõtestatud sõna ja suurepärast muusikat hindavad inimesed taas oodatud Nõmme Lunastaja kirikusse, kus orelil musitseerib noor lootustandev organist Maria Lehtlaan.
Kolmapäevased orelimuusika ja vaimse sõna pooltunnid Nõmme Lunastaja kirikus algasid juunikuus ja kestavad oktoobrini. „Idee algataja on Eesti noorema generatsiooni üks silmapaistvamaid orelimängijaid Ulla Krigul,“ räägib Grete Šillis, „kes pöördus kõigepealt Rahu koguduse õpetaja Ove Sanderi ja seejärel Nõmme Linnaosa Valitsuse poole. Võtsime sellest mõttest kohe kinni.“

Orelimuusika pooltunnid toimuvad edukalt mitmete Eesti linnade kirikutes ja huvi nende vastu on suur. Nii on läinud ka Nõmmel. Kontserdid “Mõte ja muusika” toimuvad Nõmme Lunastaja kirikus kaks korda kuus kolmapäeviti, 14. juulil musitseerib Aivar Sõerd. Sõna väest mõtisklevad Rahu koguduse õpetaja Ove Sander, diakon Marek Alveus jt vaimulikud.  

„Inimese vaimse tervise tähtsusest on õnneks hakatud ka ühiskonnas järjest rohkem rääkima,“ ütleb Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. „Nõmme Lunastaja kirikus toimuvad pooltunnid suurepärase muusika ja mõttetiheda sõnaga pakuvad sellel teel kindlasti tuge. Igaüks saab selles ise veenduda, nii et olete oodatud!“

7. juulil Lunastaja kirikus üles astuv Maria Lehtlaan õpib orelit Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Kristel Aeru juhendamisel. Konkursil “Parim noor instrumentalist 2021” saavutas esimese koha ja EMTA üliõpilaste žürii preemia. Alates 2019. aastast on Maria Lehtlaan mänginud jumalateenistustel Tallinna adventkirikus, samuti orelipooltundidel Toomkirikus, Pühavaimu kirikus ning Rootsi-Mihkli kirikus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.