"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Päästjad tõid Harjumaal metsast välja vigastatud ratturi, Tallinnas lõhkes lämmastikuballooni voolik (0)
07. juuli 2021
Foto: Scanpix

Põhja päästekeskuse operatiivsündmuste ülevaade 6. – 7. juuli

Tallinn

6. juulil kell 12.29 anti häirekeskusele teada, et Kesklinnas Paadi tänaval on hoone tehnilises ruumis saanud tehnik vigastada. Päästjad tegid saabudes kindlaks, et töötaja oli tavapärast hooldustööd tehes avanud lämmastiku ballooni, mille tagajärjel lõhkes voolik, tekitades töötajale näotrauma. Päästjad sulgesid ballooni, kontrollisid hoone ning instrueerisid töötajaid. Kannatanu anti üle kiirabile. 

6. juulil kella 23.17 ajal oli Lasnamäel Vesse tänaval süttinud veoauto salong. Päästjad kustutasid autosalongi ning teavitasid põlengust omanikku. Tulekahju arvatavaks põhjuseks on elektririke. 

7. juulil kell 1.13 kutsuti päästjad Mustamäele E. Vilde tänavale, kus viiekordses kortermajas oli tunda põlemise lõhna. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et ühes korteris oli pliidile unustatud toit, kuid ise magama mindud. Kuna elanikud keeldusid oma isikuid tuvastamast, kutsuti kohale politseipatrull.  Korteris puudus kohustuslik suitsuandur, kuid omanik keeldus ka selle paigaldamisest.

Harjumaa

6. juulil kell 13.36 anti häirekskusele teada, et Kuusalu vallas Koitjärve külas on matkarajal kukkunud jalgrattur ning vigastanud õlga. Omal jõul rattur metsast välja ei pääsenud ning tema välja toomiseks kasutasid päästjad ATV-d. Kell 16.49 oli päästjad abivajaja metsast välja toonud ning andsid kiirabile üle.

6. juulil kell 14.17 märgati Anija vallas Parila külas mahajäetud kuurist suitsu. Päästjad kustutasid üheksa ruutmeetri suuruse mahajäetud kuuri kella 15.03-ks.

6. juulil kella 18.53 ajal süttis Paldiskis Võsa tänaval garaaž. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid põleva garaaži lae. Tulekahju esialgseks tekkepõhjuseks on äikesest tekkinud elektrilühis.

Looduse kuivuse tõttu on igasugune tuletegemine riskantne, sest väiksemgi säde võib põhjustada ulatusliku tulekahju metsas ja maastikul, mida päästjad kustutavad tunde kui mitte päevi. Ole looduses ettevaatlik suitsetades, grillides ja lõket tehes. Tuletegemise koht peab olema korralikult ettevalmistatud ja valvatud: lõkkease piira kivide või mullaga ning tuld valva kustutusvahenditega pidevalt. Vähegi tugevama tuulega peab tule tegemist vältima. Lisaks palume mootorsõidukiga looduses mitte sõita, sest selle kuumadele  osadele langev taimetolm süttib hetkega, samuti võib kuivanud taimestiku või turba süüdata summutist lendav säde.

Vaata ilmateenistuse tuleohu kaarti http://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoosid/tuleohukaart/.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.