"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Rail Baltic käivitab uuringu rahvusvaheliste jaamade võimestamiseks (0)
07. juuli 2021
Albert Truuväärt

Rail Balticu ühisettevõte RB Rail AS allkirjastas 194 250 euro suuruse lepingu rahvusvahelise konsortsiumiga, kes koondavad Euroopa piiriülese projekti Rail Balticu jaoks soovitused Rail Balticu seitsmes rahvusvahelises raudteejaamas pikaajalise väärtuse arendamiseks, vahendas BNS.

Rahvusvahelist konsortsiumit juhib Ramboll ning sinna kuuluvad veel Gottlieb Paludan Architects, Soini&Horto Architects, Realidea Ltd. ja Ardenis Consult. Lõpparuande valmimise tähtaeg on 2021. aasta lõpp, teatas RB Rail.

Uuringu eesmärk on luua koos oluliste huvirühmadega soovituste kogum, kuidas edendada seitset Rail Balticu rahvusvahelist raudteejaama – sealhulgas Tallinna Ülemiste, Pärnu, Riia raudteejaam, Riia rahvusvaheline lennujaam, Panevėžys, Kaunas ja Vilnius –, muutes need multimodaalsete ühenduste pakkujateks ning olulisteks arengumootoriteks nii lähiümbruse kui ka kaugema piirkonna jaoks.

Uuring põhineb edukamate Euroopa ja ülemaailmsete multimodaalsete transpordikeskuste parimate kogemuste võrdlusel, et mõista peamisi tegureid, mis loovad sotsiaal-majanduslikke väärtuseid kõikides olulistes mõõtmetes – ruumiline, funktsionaalne, kaubanduslik, tegevus- ja juhtimissüsteem. Seda nii jaamades kui ka vahetus läheduses olevas linnakeskkonnas. Samuti on fookuses laiem liikuvusele orienteeritud arenguökosüsteem.

Uuringus vaadeldakse ja analüüsitakse kõiki olemasolevaid arengukavasid ning algatusi, nii avalikke kui ka eraõiguslikke, jaamapiirkondades ja nende ümbruses.

Kõigi oluliste huvirühmade kaasamiseks kogutakse uuringu tegemisel sisendit mitmetelt osapooltelt, sealhulgas omavalitsustelt, ühistranspordioperaatoritelt, liiklusasutustelt, valitsusvälistelt ja ühiskondlikelt organisatsioonidelt ning erasektori kaubandus- ja kinnisvaraarendajatelt.

“See uuring teeb kindlaks võimalused, kuid rakendamine sõltub väga palju huvirühmadest ja olulistest osapooltest, mitte ainult Rail Balticu projekti elluviijatest. Julgustame kõiki huvirühmi aktiivselt osalema maailmatasemel soovituste väljatöötamises ja seejärel nende koordineeritud rakendamise tagamises,” ütles AS-i RB Rail tegevjuht ja juhatuse esimees Agnis Driksna pressiteates.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.