"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
RKIK ostab Soome ettevõttelt mereväele meremiine (0)
07. juuli 2021
Scanpix

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) sõlmis Soome päritolu ettevõttega lepingu, hankimaks Eesti mereväele meremiinid, vahendas BNS.

“Võime öelda, et plaanis on hankida märkimisväärne kogus meremiine. Tegemist on kaasaegsete miinidega, mis on loodud kestma aastakümneid,” ütles mereväe ülem Jüri Saska. Täpne hangitavate miinide täpne kogus ei ole avalik info.

Saska sõnul astutakse meremiinide soetamisega Eesti meresõjapidamise arendamises oluline sammu edasi. “Eesti Mereväe jaoks on tegemist uue võimearendusega, millel on oluline strateegiline mõju. Kui seni on merevägi keskendunud pigem lõhkekehade avastamisele ja kahjutuks tegemisele ehk miinitõrjele, siis nüüd panevad hangitavad miinid aluse miinide veeskamise võimele,” märkis ta.

RKIK-i direktor Magnus-Valdemar Saar tõi välja, et mida rohkem suudab Eesti panustada esmase iseseisva kaitse võimelünkade täitmisesse, seda enam on liitlased valmis meid toetama. Meremiinide soetamine on suur samm edasise iseseisva kaitsevõime tõstmisel.

“Kaitseministeeriumi arengukava aastateks 2022–2025 näeb ette võtta kasutusele uued meremiinid ja rannikukaitsesüsteemid. Tegemist on 2020. aasta lõpus valitsuse poolt eraldatud lisarahastuse eest riigi kaitseinvesteeringute programmile täiendavalt eraldatud vahendite realiseerimisega,” ütles RKIK-i õhu- ja mereväe kategooriajuht Asko Kivinuk. 

Meremiin on strateegilise mõjuga relvasüsteem, mis on osa üldisest kaitseväe sõjapidamisest eesmärgiga tagada enda ja liitlasvägede liikumisvabadus Läänemerel ning takistada merelt rünnakute ja seeläbi täiendavate rinnete loomist maal. 

Võimalik miiniväljade olemasolu heidutab ja takistab vastasel merealade kasutamist, suunates vastase merelise tegevuse aladele, mis on ebasoodsad tema operatsioonide läbiviimiseks ja omakorda soodsad meie kaitsetegevusele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.