"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kaitseministeeriumi kantsler: NATO tegeleb taas oma põhiülesandega (0)
08. juuli 2021
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm kohtus Brüsselis NATO asepeasekretär Mircea Geoanăga, et arutada Alliansi järgmise samme NATO heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamisel, vahendas BNS.
 
“Eelmisel kuul toimunud NATO tippkohtumine kinnitas Allianssi tugevat transatlantilist ühtsust ning arusaama Venemaa süvenevast ohust,” ütles kantsler Kusti Salm.
 
NATO liidrite poolt heaks kiidetud NATO uued poliitilised-sõjalised strateegilised kontseptsioonid viivad heidutus- ja kaitsehoiaku uuele tasemele. “NATO olulisim ülesanne on kollektiivkaitse ja selle tugevdamine peab olema kõrgeim prioriteet. See tähendab uusi kaitseplaane, NATO vägede valmiduse tõstmist ning uusi sõjalisi võimeid ja tehnoloogiaid. Uute otsuste ettevalmistamine järgmise aasta tippkohtumiseks on juba alanud,” kinnitas Salm.
 
Kohtumistel Brüsselis arutati ka eesootavat Venemaa suurõppust Zapad, millega Venemaa harjutab suuremahulise sõja pidamist NATO vastu. “NATO jälgib Venemaa ettevalmistusi Zapadiks väga tähelepanelikult. Kaitsevalmidus sel perioodil on oluline märksõna,” toonitas Salm.
 
Kantsler Kusti Salmi kohtub Brüsseli visiidi raames ka Euroopa Liidu esindajatega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.