“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Perearstide selts: iga kooliteed alustav 1. kassi laps peab enne kooliaasta algust käima perearsti vastuvõtul (2)
08. juuli 2021
Eesti Perearstide Seltsi juht dr Le Vallikivi. Foto: Albert Truuväärt

Perearstid tuletavad meelde, et enne kooliaasta algust tuleb kooliteed alustavatel 6-7-aastastel lastel käia perearsti juures. „Lapse koolieelne tervisekontroll tehakse perearstikeskuses vastavalt kehtivale juhendile,” selgitas perearstide seltsi juht dr Le Vallikivi.

Eraldi tõendit visiidi kohta perearstid ei väljasta, kuna andmed sisestatakse tervise infosüsteemi, millele on juurdepääs kõikidel tervishoiuasutustel, sealhulgas kooliõdedel. Tõendid olid vajalikud ajal, mil kooliõel ei olnud juurdepääsu perearsti juures tekkinud terviseandmetele.

„Lapse koolieelne tervisekontroll perearsti juures on väga vajalik, kuid pabertõendid jäägu 20ndasse sajandisse,” ütles dr Le Vallikivi. „Kooliõdedel on juurdepääs tervise infosüsteemile ning piisav ülevaade lapse tervisest,” kinnitas dr Vallikivi.

Perearstide Selts on võtnud vastu otsuse lõpetada tõendite väljastamine, milleks puudub nii sisuline kui ka seaduslik alus. Nii terviseseisundi hindamiseks kui ka erinevate tervisemurede korral tuleb aga ikka pöörduda oma perearstikeskusesse.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ingerlane
14. juuli 2021 09:15
https://eestinen.fi/2021/07/appi-mis-tegelased-kaivad-soomes-lapsi-lobustamas-nagu-pedoklubi/
olukord
9. juuli 2021 21:13
Eestis on hinnanguliselt paarkümmend tuhat inimest, kel pole perearsti, kuigi nad võivad samas olla ravikindlustatud. Ravikindlustuseta inimeste täpne arv Eestis ei ole teada. Rahvaarvu ja ravikindlustatud inimeste arvu järgi tuletades oli Sotsiaalministeeriumi andmetel 2021. aasta alguses ravikindlustuseta 64 467 inimest ehk 4,8% elanikkonnast.