"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Paku nimi välja Rail Baltica Ülemiste terminali nimekonkurss kestab veel paar päeva (0)
08. juuli 2021
Albert Truuväärt

Rail Baltic Estonia kuulutas mai lõpus koostöös Tallinna linnaplaneerimise ameti ja Tallinna nimekomisjoniga välja Rail Baltica Ülemiste ühisterminali nimekonkursi, kuhu oodatakse nimepakkumisi veel 10. juuli südaööni, vahendas BNS.

Rail Baltica ühisterminali ehitamiseks korraldati 2019. aastal rahvusvaheline arhitektuurikonkurss, mille võitis Zaha Hadid Architects ja ESPLAN OÜ ühistöö ning mille projekteerimine lõpeb tänavu suvel. Veel enne, kui kuulutatakse välja riigi ühe oluliseima transpordisõlme ehitushange, otsitakse ühisterminalile nimekonkursil ametlikku nime.

Praeguseks on nimekonkursile laekunud juba üle 350 nimepakkumise, kuid veel on huvilistel aega panna kirja oma pakkumine, mille hulgast valib žürii koostöös Tallinna linnavalitsuse nimekomisjoniga välja viis nime. Aega on selleks veel 10. juuli lõpuni.

Konkursi teises etapis ehk finaalis toimub rahvahääletus ning kõigil on võimalik anda oma hääl nimele, mis neile eelvalitud viie nime hulgast enim meeldib. Rail Baltica Ülemiste ühisterminali nimekonkursi võitja selgub septembris.

Nime puhul on oluline tähele panna, et see oleks eestikeelne. Eelistada võiks nime, mis on paikkonnas tuntud ja levinud või millel on aja-või kultuurilooline tähtsus. Samuti on eelistatud paikkonnaga seonduvad kohanimed või nimeobjektile iseäralikud nimed. Kohanimi ei tohi olla number või mõni muu mittesõnaline tähis. Vastavalt kohanimeseadusele ei või isiku nime pühendusnimeks määrata selle isiku eluajal.

Konkursil võivad osaleda kõik soovijad sõltumata vanusest ja elukohast. Võitnud nime esitajale on nimekonkursi korraldaja Rail Baltic Estonia pannud auhinnaks rahalise preemia – 1000 eurot. Teisele kohale on välja pandud 500 ja kolmandale 250 euro suurune preemia.

Terminali ja seda ümbritseva ala ehitushange on plaanis algatada 2021. aastal ning kogu terminal koos lähialaga peavad olema valmis 2025. aasta lõpuks.

Rail Baltica on keskkonnasõbralik ja mugav raudteeühendus, mis liidab Eestit lõunanaabrite ja Kesk-Euroopaga. Rajatav taristu võimaldab reisijatel jõuda Tallinnast Pärnusse 40 minutiga ja Riiga ühe tunni ja 42 minutiga. Rail Baltica trassil hakkavad liikuma ka regionaalrongid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.