"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Terras: Frontex peab Leedu abipalvele kiirelt vastama (0)
08. juuli 2021
Scanpix

Euroopa Parlamendi saadik Riho Terras leiab Leedu presidendi välisnõuniku avalduse valguses, et Euroopa Liidul on viimane aeg näidata, et sõnad vastavad tegudele, vahendas BNS.

“Kuigi Frontex on juba saatnud Leetu 30 töötajat, siis on Leedu teada andnud, et nad vajavad selle tulvaga toime tulemiseks rohkem abi. Euroopa Liit on deklareerinud, et liidu välispiiri valvav Frontex on prioriteet ja see tähendab, et nüüd tuleb Leedu vajadustele 100 protsendi ulatuses vastata,” ütles Terras.

Terrase sõnul peaks Frontexil Vahemere põgenikekriisist meeles olema, kui kiiresti põgenikevool üle pea võib kasvada, mispärast tulebki selleks praegu valmis olla, sest ei ole alust arvata, et Lukašenka Leedu piiri põgenikega “pommitamise” niipea lõpetab.

“Euroopa Liit ja Frontex peavad näitama võimekust olukordade operatiivseks juhtimiseks. Praegu ei ole veel tegu kriisiga, kuid see võib selleks eskaleeruda, kui sellesse kergekäeliselt suhtuda. Pigem saata Leetu rohkem abijõude, kui esmapilgul vajalikuks võib pidada, et alati püsida vähemalt üks samm ees,” ütles Terras.

Leedu presidendi välisnõunik Asta Skaisgirytė ütles neljapäeval, et Leedu vajab seadusevastase rände suurenemise tõttu Frontexilt senisest rohkem abijõudu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.