"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Uuring: e-kaubandus on langenud keskuste sulgemise eelsele tasemele (0)
08. juuli 2021
Kantari Emori teatel on üldiselt e-ostjate osakaal langenud kõigi kaubagruppide puhul. Foto: Pixabay

Kantar Emori värskest e-kaubanduse trendiuuringust selgub, et kui veel maikuu uuringuseire järgi oli internetist viimase kuu jooksul oste sooritanud 63 protsenti Eesti elanikest, siis nüüdseks on see langenud kaubanduskeskuste sulgemise eelsele tasemele.

Peale kaubanduskeskuste avamist mai keskpaigas on internetist viimase kuu jooksul kaupu ostnud 56 protsenti Eesti elanikest. Võrreldes e-kaubanduse tipp-aja ehk märtsi-aprilliga – uuring toimus aprillis – on e-ostjaskond kahanenud 9 protsendipunkti võrra, vahendab BNS.

“Võrreldes märtsi-aprilliga on enim langenud spordikaupade ja riiete ostmine veebipoest, mis ei moodusta täna enam pooltki tipptasemest,” ütles Kantar Emori ostukäitumise uuringuekspert Kertsen Jõgi pressiteate vahendusel.

Praeguseks on spordikaupade e-ostjate osakaal langenud 68 protsendilt 29 protsendile ning riiete puhul 77 protsendilt 35 protsendile. “Vähemalt 80 protsenti tipptasemest on suutnud säilitada toidukaubad, ravimid ja kosmeetikatooted,” lisas Jõgi.

Kantari Emori teatel on üldiselt e-ostjate osakaal langenud kõigi kaubagruppide puhul. Kui veel maikuu uuringulaines ületas e-ostjate osakaal 50 protsendi piiri kuues kategoorias 13 vaadeldavast kaubagrupist ning tippajal isegi üheksas kategoorias, siis praeguseks on selliseid kaubagruppe järele jäänud vaid kaks – raamatud ja elektroonika. Need kaks kaubagruppi olid ainsad, mis ka möödunud suvel suutsid ületada 50 protsendi piiri.

E-kaubanduse trende kaardistav veebiuuring toimus 10.–16. juunini ja selles osales 1003 Eesti elanikku vanuses 15–74 eluaastat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.