"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Valitsus toetas piiriületusel antigeeni kiirtestide kasutamist (0)
08. juuli 2021
Kiirtestide katsetamine Maaülikoolis. Foto: Scanpix

Valitsus kiitis heaks korralduse, mis võimaldab piiriületusel lisaks koroonaviiruse PCR-testile kasutada ka antigeeni kiirtesti.

Kui praegu aktsepteeritakse kõrge nakkusohuga riigist Eestisse saabumisel kuni 72 tundi varem tehtud PCR-testi, siis muudatuse kohaselt saab edaspidi teha kuni 48 tundi enne piiriületust tervishoiuteenuse osutaja juures ka antigeeni kiirtesti. Kui esmase kiirtesti tulemus on negatiivne, tuleb 10-päevase isolatsiooniaja lühendamiseks teha kuuendal päeval PCR-test. Piiriületusel tehtava testimise eest tasumine jätkub seni kehtiva põhimõtte järgi, mille kohaselt on test Eesti elanikele tasuta ja kõigile teistele tasuline.

Kõrge nakkusriskiga kolmandatest riikidest Eestisse saabunud inimesed peavad eneseisolatsiooni lühendamiseks tegema PCR-testi või antigeeni kiirtesti vahetult Eestisse jõudmisel ning PCR-testi kuuendal päeval pärast esimest testi. Muudatuse järgi võib pärast esimest Eestis kohapeal tehtud negatiivset testi asuda täitma vältimatuid tööülesandeid või osaleda vältimatul perekondlikul sündmusel.

Seni sai antigeeni kiirteste kasutada kuni 24 tunniks turismi eesmärgil Eestisse saabujate testimiseks või siis, kui korraldatakse üldistest nõuetest suurema osalejate arvuga üritusi, kus osalevad üksnes negatiivse testitulemusega, COVID-19 haiguse läbi põdenud või selle vastase vaktsineerimiskuuri läbinud inimesed. Muudatuse kohaselt saab ka neil juhtudel teha antigeeni kiirtesti kuni 48 tundi enne Eestisse saabumist või üritusel osalemist.

Korraldus jõustub 19. juulil ning see avaldatakse nii Riigi Teatajas kui ka veebilehel kriis.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.