"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Valitsuse liikmed arutasid COVID-19 teise laine õppetunde (1)
08. juuli 2021
Mats Õun/ Foto on illustreeriv

Valitsus jätkas kabinetinõupidamisel nädala eest alustatud arutelu COVID-19 teise laine õppetundide üle ning sai ülevaate nende rakendamise tegevustest, et olla paremini valmis koroonaviiruse järgmiseks laineks, vahendas BNS.

Koroonaviiruse kriisi paremaks juhtimiseks pidasid valitsuse liikmed vajalikuks luua riigikantselei juurde juhtimisstruktuuri, mis hakkab koostöös valitsusasutustega strateegiliselt juhtima COVID-19 olukorda, planeerima ja koordineerima rakendatavaid meetmeid ja riigiülese prognoosi koostamist, hindama meetmete mõjusid, valmistama ette valitsuse õigusakte ja andma neile siduvaid tõlgendusi ning planeerima ja ellu viima kommunikatsiooni.

Haridus- ja teadusministeerium jätkab kriisist väljumise kava ja sügiseks valmistumise tegevuste elluviimist. Valdkonnale suunatud tegevused hõlmavad muu hulgas nii ventilatsiooni ja õhu kvaliteedi parandamise toetamise meetmete planeerimist, kooliperede vaktsineerimise korraldamist, teadusuuringute jätkamist kui ka kooliaasta alguse juhendite ettevalmistamist. Samuti valmistatakse ette seadusemuudatust, mis reguleeriks distantsõpet ja eksamikorralduse küsimusi.

Oluliseks peetakse ka vaimse tervise toetamist. Sotsiaalministeerium koostab septembri lõpuks eksperdiarvamuse ja tegevuskava, et leevendada koroonakriisi vaimse tervise mõjusid.

Õppetundide hulgas toodi esile ka ettevõtjatele suunatud toetusmeetmete disain. Suve lõpuks vaatab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja valdkondlike liitudega läbi senised tingimused ning valmistab septembri keskpaigaks ette ettevõtjatele mõeldud toetusmeetmete kirjeldused.

Ürituste, teenuste ja tegevuste avatuna hoidmiseks jätkatakse EL-i digitõendi ja antigeeni kiirtestide kasutusvõimaluste arendamist. Ministeeriumide koostöös tuleb leida neile paindlikud kasutusvõimalused, et inimesed saaksid ohutult tegevustes osaleda ja teenuseid kasutada.

Samuti jätkub töö vaktsiinide soetamise, vaktsineerimise ja testimise korraldamise, sekveneerimise, uuringute ning nakatunute ja lähikontaktsete isolatsiooniga tegelemise ja järelevalvega. Jätkuvad ka COVID-19 meetmete järelevalve, avaliku korra tagamise ja piirikontrolli tegevused. Samuti hoitakse töös koroonakriisi puhkedes käivitatud kriisiinfotelefon 1247.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lisaja
9. juuli 2021 20:26
Bill Gates'i arvamus.https://www.youtube.com/watch?v=Grv1RJkdyqI