"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Eesti kohtumenetlus kuulub jätkuvalt Euroopa kolme tõhusaima hulka (0)
09. juuli 2021

Neljapäeval valdatud õigusemõistmise võrdlustabelis „Justice Scoreboard 2021“ asub Eesti kohtusüsteem tõhususes ja menetluste kiiruses jätkuvalt Euroopa Liidu riikide eesotsas, vahendas BNS.

Kokkuvõttes asub Eesti esimeses astmes tsiviil- ja haldusasjade lahendamiseks kuluva aja võrdluses kolmandal kohal, eespool on Taani ja Läti.

Eraldi võetuna on Eesti esimeses kohtuastmes nii tsiviil- kui ka haldusasjades lahendamiseks kuluva aja arvestuses ühe koha võrra langenud, eelmise aasta viies koht on vahetatud kuuenda koha vastu.

Kui aga vaadata tsiviilasja lahendamise kiirust kõikides kohtuastmetes kokku, on Eesti esikohal. Haldusasju kõigi kolme astme kokkuvõttes lahendatakse Euroopas kiiruselt neljandana.

Samuti näitab statistika, et menetluses olevate asjade hulk on kasvanud, samuti tuuakse Eesti välja kui eeskujulik IT-lahendusi kasutav riik.

Õigusemõistmise tulemustabeli koostab Euroopa Komisjoni ja selle eesmärk on anda usaldusväärset ja võrreldavat informatsiooni Euroopa Liidu liikmesriikide õigusemõistmise süsteemide toimimise kohta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.