"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Nõmme lastehommikul ootab väikesi jalgrattureid lumeleopard Lauri (0)
09. juuli 2021
MuPo maskott lumeleopard Lauri. Foto: Ilja Matusihis

“Lastehommikul juhatavad vägesid Nõmme rattaklubi rattakooli treener Kalev Nõmm ning lumeleopard Lauri Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametist,” ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis, “Nii, et tõotab tulla ühtaegu nii kasulik kui ka väga meeleolukas hommikupoolik!”

9. juulil algusega kell 11 on Nõmmele Vabaduse parki (Sihi tn 98) oodatud kõik jalgrattasõidu huvilised lapsed, et lihvida oma sõiduoskust, saada uusi teadmisi ja kuhjaga kogemust.

Nõmme rattaklubi rattakooli treener Kalev Nõmm räägib lähemalt jalgratta tehnilisest korrasolekust ning tutvustab rattasõidu ABC-d. Lapsed saavad kaasa lüüa rattasõiduteemalises töötoas, mida viivad läbi Airhopsti OÜ peojuhid Karina ja Airi, meisterdada koos Mupo maskoti lumeleopard Lauriga, täita liiklusaabitsaid, õppida liiklusmärke ja teha palju muud.

Lastehommik on tasuta, osalejatele pakutakse vett ja puuvilju.

Linnaosavanem Grete Šillis, kes kasutab ka ise igapäevaselt kulgemiseks jalgratast ning on kirglik tervise ja liikumise eestvõitleja, paneb lastevanematele südamele, et lapsed tuleksid kohale oma rattaga: “Siis on kõige lihtsam äsja teoorias omandatu kohe ka praktikasse rakendada. Ja kindlasti kiiver pähe! Üks meie ürituse eesmärkidest – toreda ajaveetmise kõrval – on laste teadlikkuse tõstmine turvalisest liiklemisest. Mida varem saab selgeks, kuidas ohutult tänavatel ja teedel liigelda, seda parem ja õnnelikum on igaühe teekond!”

Nõmmel Vabaduse pargis toimuvad lastehommikud said stardi eelmisel suvel ja osutusid lastega perede hulgas otsekohe väga oodatuks. Ka ürituste toimumispaik Vabaduse park on nõmmekate seas populaarne.

“Vabaduse park asub Nõmme keskel,” ütleb Grete Šillis, “siia on ühtviisi hõlbus tulla nii Nõmme keskusest, Pääskülast, Männikult kui mujalt. Vabaduse pargi tulevik on meiegi südameasi, me tahame, et sellest kujuneks tore kohtumispaik, kus leiavad edaspidi tegevust kõik meie inimesed olenemata vanusest, huvide spektrist või millestki muust. On rõõm tõdeda, et meie idee on leidnud kogukonnas sooja vastuvõtu ja võin öelda, et Vabaduse parki ootavad ees huvitavad arengud ja suurepärased ajad.”

Jalgrattasõidule pühendatud lastehommik Nõmmel Vabaduse pargis algab 9. juulil kell 11 ja kestab kaks tundi. Kõik väikesed huvilised on oodatud!

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.