"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Politsei väljakutsete arv Tallinnas Telliskivi piirkonda on kasvanud (0)
09. juuli 2021
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

Asjaolu, et politsei väljakutsete arv Tallinnas Telliskivi piirkonda on tõusnud, tõi kokku Kesklinna politseijaoskonna Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse, ettevõtjate ning Tallinna munitsipaalpolitsei (mupo) ümarlaua, vahendas BNS.

„Pealinna ööelu kese on liikunud Põhja-Tallinna. See on hea uudis ettevõtjatele tulu teenimise seisukohalt ja tallinlastele vaba aja veetmise seisukohalt, kuid sellel populaarsusel on oma varjuküljed. Nii politsei kui mupo kinnitavad, et väljakutsete arv sellesse piirkonda on kasvanud,“ ütles Põhja-Tallinna vanema kohusetäitja Manuela Pihlap. 

Kõik osapooled nõustusid, et ühest lahendust, mis probleemid seljataks, siin ei ole, seega tuleb leida erinevaid abinõusid, mida mitu osapoolt samaaegselt rakendavad, et käest läinud ööpeod taas kontrolli alla saada.

„Kogunemiste ja korrarikkumiste lahendamiseks ei piisa vaid politsei ja mupo suuremast kohalolust, see on üksnes tule kustutamine ehk tagajärgede likvideerimine,“ rääkis Pihlap. 

Heakord ja viisakas ööelu on ka piirkonna ettevõtjate prioriteet, kes tõdesid, et positiivseid muudatusi on võimalik saavutada vaid ühiste järjepidevate pingutustega ja aktiivse infovahetuse teel puudutatud osapoolte vahel. 

Ümarlaual pandi paika edasised sammud, kuidas reguleerida noorte kogunemisi ja alkoholitarbimise piiramist. Ka parklates toimuvad erapeod, alkoholimüük ja õuealadel mängitav muusika võetakse luubi alla.  

Järgmine ümarlaud toimub augusti esimesel nädalal.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.