"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Riik suurendab Kredexi eksporditagatiste mahtu 400 miljoni euroni (0)
09. juuli 2021
Albert Truuväärt

Valitsus kinnitas neljapäeval ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti esitatud eelnõu, mis suurendab Kredex Krediidikindlustuse pakutavat eksporditagatiste mahtu 400 miljoni euroni, vahendas BNS.

“Eesti eksport liigub tõusvas joones ja seega on vaja suurendada kehtivat tagatise mahupiirangut, et Eesti ettevõtted saaksid kindluse välisturgudel,” ütles Sutt pressiteates, lisades, et kui seni sai Kredex kasutada tagatisteks kuni 192 miljonit eurot, siis uus mahupiirang on 400 miljonit eurot.

Suti sõnul on eelnõu teine eesmärk muuta riikliku eksporditagatiste senist korda ja luua Eesti ettevõtetele võimalused kindlustada ka eksporditehingud, kus müügitegevust korraldatakse näiteks läbi vahendaja.

Kehtiva õigusega võib kindlustatu olla vaid Eesti eksportöör, mitte tema sidus- või tütarettevõtja või eksportööriga osaluse kaudu mitteseotud vahendaja. “See lihtsustab senist korda ja annab võimaluse kindlustuseks suuremale ringile ettevõtetele,” märkis minister.

Eelmise aasta lõpu seisuga oli kehtivate riiklike eksporditagatiste maht 146,2 miljonit eurot ja lähiajal maht eelduslikult suureneb. Kredex Krediidikindlustuse poolt kindlustatud käive kasvas 2020. aastal 10 protsenti, kokku 716 miljoni euroni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.