"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Apteekrid ja arstid: vaktsineerimine ka turgudele rahvakogunemistele (1)
11. juuli 2021
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Apteekrid ja perearstid märgivad sotsiaalministeeriumile saadetud pöördumises, et vaktsieerimine peaks olema inimesele võimalikult lihtne ja mugav ning ei peaks piirduma ainult apteekidega.

Eesti Proviisorite Koda, Eesti Apteekrite Liit ja Eesti Perearstide Selts on seisukohal, et parim viis, kuidas apteekrid saaks COVID-19 vaktsineerimise eesmärkide saavutamisele kaasa aidata, on apteeki külastavate patsientide vaktsineerima suunamine ja sellealane nõustamine.

Seltside hinnangul peaks vaktsineerimine laienema kõigisse kohtadesse, mis jäävad inimeste, eriti riskirühma käiguteedele ehk turgudele, laatadele, eakate päevakeskustesse, rahvakogunemistele, kogudustesse ja mujale.

Seltsid leiavad, et kui üldse kaaluda apteekides vaktsineerimist, siis saab see parimal viisil toimuda kohalike perearstide ja apteekide koostöös. Perearstil on olemas vajalik teave ja vaktsineerijad, apteek saab pakkuda ruume, vaktsiinide tellimist ja manustamiseks ettevalmistamist. Apteegid saavad aidata ka vaktsineerimisele registreerimisega.

Olukorras, kus vaktsineerimiskeskustes üle Eesti on kõigis maakondades tuhandeid vabu vaktsineerimisaegu, ei ole otstarbekas luua täiendavaid kohti, kus vaktsineeritavaid on vähe ning personal istub jõude.

Kuna apteekritel endil vaktsineerimiseks ja selle dokumenteerimiseks ning digilukku saatmiseks vajalik pädevus puudub, siis tuleks vajaliku pädevusega personal sisse osta haiglatest ja perearstikeskustest, kus personali puhkuste asendamise või puhkusel viibimise tõttu praegu niigi napib.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

variant
12. juuli 2021 20:42
Aga võiks süstal käes tänavatel inimesi taga ajada ja neid vaktsineerida!