"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
GALERII! Open House Tallinn jätkub täna tasuta ekskursioonidega (0)
11. juuli 2021
Lisett Kruusimäe, Susanna Paabumets, Tauno Palanen

Kolmandat korda toimuv arhitektuurisündmus Open House Tallinna programm jätkub pühapäeval tasuta ekskursioonidega omanäolise arhitektuuriga pealinna hoonestes ja paikades. Pühapäeval lisanduvad programmi ka mitmed uued objektid.

Vaata galeriid (28)

Kokku viib Open House Tallinn nädalavahetuse jooksul huvilisi tasuta ekskursioonidele 35 pealinna paika. Laupäeval osutusid kõige populaarsemaks giidituurid vastvalminud Ambassadori luksuskorterisse, linnahalli Fahle Majja ning Rotermanni uude Ajamajja. Pühapäeval lisanduvad programmi ekskursioonid ärikvartali kõrgete klaashoonete vahel paiknevasse Jaani Seegi kirikusse, Raine Karbi projekteeritud Sakala keskuse ainukesse senini säilinud ossa, Sakala torni, startup-hubi Lift 99 ning fotokunstikeskusse Fotografiska Tallinn. Lisaks toimuvad giidituurid mitmetes teises hoonetes ja piirkondades nagu Porto Franco, Patarei Merekindlus, Balti Manufaktuur, Põhjala tehas ja Kopli liinid. Tasuta ekskursioonid toimuvad nn „elava järjekorra“ alusel, algusega täistundidel kell 11-16. Täpsem ajakava openhousetallinn.ee.

Open House Tallinn 2021 raames viivad peamiselt vabatahtlikuna ettevõtmisesse panustavad giidid läbi enam kui 300 eesti- või venekeelset ekskursiooni avalikes hoonetes, muuseumites, kontorites, ehitusjärgus olevatel objektidel ja kodudes. Open House Tallinnat korraldab Eesti Arhitektuurikeskus ja toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Kultuuriministeerium ning ABB, Fund Ehitus, Laufen, Ruukki, Thermory, Velux Eesti.

Open House on ülemaailmne sündmustesari, mille eesmärk on tutvustada linnade arhitektuuriväärtusi ning arhitektuuri olulisust linnamaastikul põnevate ekskursioonide kaudu. Open House toimub rohkem kui 40 linnas üle maailma, sh: Londonis, New Yorgis, Helsingis, Melbournis, Barcelonas, Tel Avivis, Zürichis. 1992. aastal Londonis esmakordselt toimunud arhitektuurisündmus Open House on levinud tänaseks viiele kontinendile ning igas riigis on ürituse korraldamisel kaasatud vabatahtlikud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.